on line: 1
Organizatorzy
Burmistrz Wolsztyna
wolsztyn

fundacja country

wdk


ligma

logo lonstarmyspace  facebook  

transmisja

media  VIII FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" 11 - 13 SIERPNIA 2017 !!!

 

"CZYSTE COUNTRY" 2017 - NASI ARTYŚCI

Wspólnie z forum countrymusic.pl, od początku pelniącym rolę naszego patrona medialnego, rozpoczynamy prezentację Artystów tegorocznego Festiwalu "Czyste Country".

Na Mark Powellstart oczywiście nasz Teksaski headliner - MARK POWELL.
Wolsztyński festiwal "był" już kilkakrotnie w Nashville, w tym w Grand Ole Opry, zajrzeliśmy do Pensylwanii, potem przeskoczyliśmy kontynent dalej i
sprawdziliśmy co słychać w Australii... Najwyższy czas więc, aby pokzać w Wolsztynie co tak naprawdę w muzyce country oznacza słynny "TEXAS SOUND"...
MARK POWELL, to Artysta, o którym mówi się, że stanowi definicję "Texas Sound", ceniony songwriter - zarówno jako twórca swoich piosenek, jak i co-writer największych przebojów muzyki country (m.in. we współpracy z legendardym Donem Dillonem), o którym Gary P. Nunn powiedział, że "Mark niesie pochodnię Texas Music". Sam o swojej muzyce mówi, że to tradycyjne true country z dodatkiem współczesnej ostrości i oczywiście charakterystycznego "Texaskiego brzmienia".

Energetyczny showman, który kocha koncertować, poznawać świat i nowych fanów, bawić się razem z nimi, ale jak każdy songwriter nie pomija też tematów trudnych, refleksyjnych... Laureat kilkunastu nagród Teksaskiego przemysłu muzycznego, w tym dla Piosenki i Artysty Roku, a ostatnio jako Songwriter Roku za "Secomd Hand Smoke", napisany współnie z Jamie Richardsem. Najnowszy singiel "Church Marquee" z wydanego dwa lata temu albumu "Marquee" aktualnie podbija Tekaskie radiowe listy przebojów.

Ten i wiele innych utworów, także tych najważniejszych w historii teksaskich Outlaws usłyszymy w Wolsztynie w sobotę, 12 sierpnia.

MARK POWELL wystąpi z towarzyszeniem muzyków z francuskiej formacji THE YEE-HAW BAND, o której napiszemy nieco później i z gościnnym udziałem "naszego" mistrza pedal steel - Leszka Laskowskiego.

  ***

Przedstawianie LONSTARA fanom country w Polsce, a zwłaszcza w kontekście Festiwalu "Czyste Country", to próba zgoła samobójcza, bo któż z Was nie zna naszej Żywej Legendy Muzyki Country i autora hymnu festiwalowego? Pewnie, że Wolsztynofani znają!
Lonstar Ale przecież chcemy, żeby Wolsztynofanów nam z każdym rokiem przybywało, więc dla wszystkich - oto kolejny headliner tegorocznego fesiwalu: LONSTAR!
Piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent, kultowa postać i siła napędowa muzyki country w Polsce. Pierwszy Polak, który występował na prestiżowych scenach i koncertach w Nashville, w tym trzykrotnie w Grand Ole Opry, współtwórca Country Pikniku w Mrągowie i współproducent Festiwalu „Czyste Country” w Wolsztynie, założyciel pierwszego polskiego zespołu country - Country Family.
Autor polskiego przeboju country wszechczasów p.t. „Radio” i hymnu festiwalu "Czyste Country" - "Co to jest to country?".
A także: grafik, malarz-akwarelista, filmoznawca, krytyk i tłumacz symultaniczny (jęz. angielski i włoski),
współpracownik Grażyny Torbickiej w programie „Kocham Kino” oraz prezenter, tłumacz i lektor na największym polskim festiwalu filmowym „Plus Camerimage”.

Wielokrotny laureat plebiscytów, m.in. "Guitar Top" i Stowarzyszenia Muzyki Country: (Wokalista, Artysta i Kompozytor Roku ). W dorobku ok. 200 utworów, również dla artystów pop, a nawet muzyki klasycznej (Edyta Geppert, Jose Carreras, Jose Cura) oraz 8 płyt autorskich.
Od kwietnia 2009 multi-laureat IX Plebiscytu Muzyki Country „Dyliżanse 2006 – 2008” w kategoriach: Artysta, Wokalista, Piosenka, Album. Jego muzyczny szlak wiódł przez USA, Kanadę, Italię, całą Skandynawię, Niemcy, Benelux, Francję, Szwajcarię, Austrię, Czechy, Słowację, Węgry, Litwę, Łotwę i Rosję.

W roku 2010 po latach wrocił do Nashville, gdzie wystąpił w ramach największego festiwalu country, CMA Fest, m.in. w prestiżowym koncercie „The Countriest of The Country”, w programie legendarnej radiostacji 650 WSM i w „Midnight Jamboree”, oraz nagrał materiał na nowy autorski album „Michael Lonstar &…”, na którym zaśpiewał duety z czołówką nashvillskich artystów niezaależnych. Premiera odbyła się podczas II Festiwalu „Czyste Country” w Wolsztynie.
W kolejnych latach ponownie pojawiał się w Nashville, gdzie występował na imprezach towarzyszących w ramach CMA Fest, przejechał Europę koncertując m.in. w Szwajcarii, Niemczech i Francji razem z topowym nashvillskim artystą - Rayem Scottem, jest obecny co roku w Wolsztynie, Mrągowie i Żorach.

W tym roku w Wolsztynie zobaczymy nowy program Lonstara - w nieco zmienionym składzie zespołu, z wieloma odkrytymi na nowo "starymi" przebojami Lonstara i nowymi utworami.

  ***

Gościliśmy już w Wolsztynie instrumentalistów z Francji, ale cały band wraz z charyzmatycznym liderem ze swoim autorskim show, z tego kraju przyjeżdża do nas po raz pierwszy. KEVIN BUCKLEY & YEE-HAW BAND!
Kevin Buckley & The Yee-Haw BandNiektórzy mogą pamiętać Kevina z Mrągowa w ub. roku. Jednak ze względu na okoliczności i wymagania programowe, Kevina w Mrągowie było po prostu mało. Dlatego postanowiliśmy zaprosić zespół do Polski ponownie i pozwolić im "rozwinąć skrzydła" w pełnowymiarowym show.
A jest co rozwijać, o czym przekonali się m.in. nasi litewscy przyjaciele na VISAGINO COUNTRY, gdzie Kevin z zespołem po godzinnym, pełnym energii show musieli bisować CZTERY razy! :)

Po 15 latach przemierzania europejskich „country roads” z tak prestiżowymi przystankami jak Country Rendez Vous Festival w Craponne,America Normandy w Caen, Kevin Buckley dołączył do grona najbardziej charakterystycznych artystów country we Francji. Wokalista, gitarzysta, charyzmatyczny showman i harmonijkarz w stopniu masterclass, co idealnie wpisuje się w ich sceniczny show i umiejętności pozostałych muzyków.
Jednak jego sukces nie kończy się na francuskich granicach. Przekroczył Atlantyk aby czerpać wzorce z najlepszych artystów gatunku z USA. Wspólpracował m.in. z Radneyem Fosterem który towarzyszył Kevinowi w produkcji jego najnowszego albumu w Nashville.
Kevin Buckley & Yee Haw Band przez lata otrzymali wiele pochlebnych recenzji w prasie branżowej i krajowej. Zespół otrzymał nagrodę publiczności dla Francuskojęzycznego Artysty Country w październiku 2008 roku, w 2009 roku nagrodę „Elvis 2009” i w 2011 „FFCLD Country Music Award” od Philippe Russo, dyrektora kreatywnego Sony Music (Columbia).
Kevin Buckley prezentuje nowe, swoje własne brzmienie, będące mixem tradycyjnej i nowoczesnej muzyki country, dostarczając publiczności energetyczny, niezapomniany show w stylu Country / Americana.

Towarzyszy mu grupa francuskich wirtuozów country - The Yee-Haw Band. Poza Kevinem, ci muzycy regularnie towarzyszą amerykańskim artystom podczas tournee w Europie (Charlie McCoy, Jamie Richards, Carlton Moody, Moot Davis, Mark Powell, Pauline Reese, John Arthur Martinez i wielu innych).

   ***

Podobnie jak w przypadku LONSTARA - tej polskiej supergrupy Wolsztynofanom przedstawiać nie trzeba. Są z nami od początku, zawsze tak samo oczekiwani, zawsze pełni pozytywnej energii i radości ze wspólnego grania. HONKY TONK BROTHERS!!Honky Tonk Brothers

Odkąd zespół zaistniał w świadomości polskich fanów, a zwłaszcza po legendarnym jam session w gliwickim hotelu "Diament" w 2003 roku i serii koncertów w kultowym warszawskim klubie "Oczko", stał się i pozostaje jednym z najbardziej lubianych i docenianych zespołów country w Polsce.
A jest za co ich doceniać! Honky Tonk Brothers to kwintesencja "czystego country" - stuprocentowa świadomość gatunku, świetni instrumentaliści, fantastyczny wokalista. I repertuar - trudno znależć fana, który nie śpiewa na każdym koncercie "Honków" "Jak ja nie lubię swojej roboty..."... albo "..tak nam mało ciągle siebie i ucieka szybko czas..." Poza autorskimi piosenkami HTB chętnie odświeżają Lonstarowe klasyki oraz przybliżają polskim fanom treść amerykańskich przebojów country mistrzowskimi tekstami autorstwa Roberta Rybczyńskiego.
Ale siła country w Honky Tonk Brothers to nie tylko muzyka. To magiczna moc integrowania countrowej wspólnoty. To pogoda i poczucie humoru, którymi skutecznie zarażają wszystkich wokół sceny. No i... to RODZINA. Aktualny skład zespołu to właściwie "Honky Tonk Family", od ubiegłego roku skutecznie powiększona o nowy (nomen-omen) naRybek za sprawą gitarzysty Grzesia i Ani - primo voto Rybczyńskiej. Anię i pozostałych członków Honkowej rodziny wielu z nas pamięta jeszcze z "garażowych nocy" w Mrągowie, gdzie między niezliczoną zgrają zapamiętanych w jamowaniu dorosłych, kręciło się kilkoro szkrabów... Dziś, Ania Kopka zasila skład zespołu na skrzypcach, za jej sprawą Robert Rybczyński został dziadkiem, a skuteczną i efektywną pieczę nad festiwalowym stoiskiem od kilku lat sprawuje Ela Rybczyńska wraz z pozostałymi "szkrabami spod garażu"...
Czy jest gdzieś na świecie druga taka RODZINA? I czy wyobrażacie sobie "Czyste Country" w Wolsztynie bez nich? Bo my na pewno nie!
 
   ***
Nasz kolejny gość z zagranicy - choć niedalekiej - to grupa BLUEGROUND & KLARA z Czech.
Z Klarą i zespołem spotkaliśmy się już raz w Wolsztynie kilka lat temu na początku jej wspołpracy z zespołem Blueground. Już wtedy było oczywiste, że to jeden z najbardziej stylowych i profesjonalnych artystów czeskiej sceny.
Blueground & Klara
W tym roku BLUEGROUND & KLARA wracają do nas, można powiedzieć, że triumfalnie, po trzech latach intensywnej pracy i koncertowania dosłownie wszędzie, co przełożyło się na status jednej z najpopularniejszych formacji w całej Europie i nową płytę, z którą do Wolsztyna na pewno przyjadą.

Historia zespołu sięga roku 2001. Od 2013 dołączyła do nich zjawiskowa KLARA i od tego momentu ich wspólna kariera nabrała znaczącego rozpędu. Jednym z pierwszych przystanków na tej wspólnej drodze był właśnie Wolsztyn w 2014 roku.

KLARA, piękna i wyjątkowo utalentowana wokalistka i songwriterka, była znana wielu fanom na świecie dużo wcześniej. Jako główna wokalistka legendarnej czeskiej supergrupy "Country Sisters" przemierzyła z koncertami Kanadę i wszystkie europejskie festiwale. Dzieliła scenę z takimi gwiazdami jak Terri Clark, Bellamy Brothers, Carlene Crater, zdobywając doświadczenia, kontakty i wiedzę managerską, którą teraz w pełni profesjonalnie wykorzystuje, zajmując się promocją i managementem własnym i zespołu.

Jej spotkanie z BLUEGROUND okazało się "strzałem w 10" i zaowocowało świetnie dopasowaną współpracą, której efekty zobaczymy w Wolsztynie w niedzielę wieczorem, 13 sierpnia.
 
   ***
COLORADO BAND w Wolsztynie witamy ponownie i podobnie jak w przypadku Lonstara i Honky Tonk Brothers, nie bez przyczyny robimy kolejny (ostatni już w tym roku) wyjątek od reguły "niepowtarzalności" tych samych Artystów z roku na rok w głównym programie festiwalu.
Colorado Band
A przyczyn jest kilka: nieustająca popularność "najweselszego zespołu country w Polsce", cały czas jeszcze pachnąca nowością płyta "Las Vegas", której premierę mieliśmy w Wolsztynie w ubiegłym roku, ale przede wszystkim JUBILEUSZOWY ROK KONCERTOWY z okazji XXV-lecia działalności artystycznej Colorado Band.

Powstały w 1992 roku zespół, niemal w niezmiennym składzie gra i tworzy dla nas do dziś, będąc obecnie jednym z najmocniejszych filarów polskiej sceny country. Przez te lata zdobyli wszystkie branżowe nagrody, jakie tylko są dostępne, wydali 7 albumów, ze swoją muzyką oraz współpracując z George'm Hamiltonem V, George'm Hamiltonem IV i Elizabeth Cook objechali całą Polskę i pół Europy, a Leszek Laskowski, polski mistrz pedal steel guitar wystąpił także na legendarnej scenie Grand Ole Opry w Nashville.

Zespół rozpoczął swój jubileuszowy tour w kwietniu, koncertem w rodzinnej Łodzi, który zgromadził wielu fanów i Wolsztynofanów, koncertuje z urodzinowym programem w całej Polsce, uroczysty koncert XXV-lecia zaplanowano podczas festiwalu Piknik Country & Folk w Mrągowie, a WIELKI FINAŁ jubileuszowej trasy koncertowej zobaczymy właśnie na "Czystym Country".

Jak udało nam się dowiedzieć, zespół szykuje specjalny repertuar będący przeglądem wszystkich dotychczas wydanych płyt i przebojów, będą goście, będą niespodzianki.
Zapowiada się energetyczna i szalona impreza jubileuszowa, więc UWAGA!: aby zapewnić swobodę świętowania Artystom i publiczności, COLORADO BAND zagra dla Was na zakończenie sobotniego wieczoru 12 sierpnia, a koncert NIE BĘDZIE limitowany przez czasowe ramy programu!
 ***
Wśród polskich fanów country trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nigdy grupy COACH nie widział i nie słyszał. Jednak ostatnio zespół trochę rzadziej można było spotkać na festiwalach, a przecież nie tylko istnieją i grają w niezmiennym składzie, ale także są solidną częścią historii polskich scen country.
Coach
Powstali w 1985 roku, debiutowali w legendarnej krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami". Przez kolejne 30 lat wystąpili na wszystkich imprezach country w Polsce, reprezentowali nasz kraj na Euro Country Music Masters, na festiwalach w Austrii, na Łotwie i Litwie, zdobyli mnóstwo nagród i wyróżnień, nagrali dwie autorskie płyty i niezliczoną ilość piosenek na przeróżnych składankach.
Są aktualnie jedynym zespołem country w naszym kraju wykonującym nurt western-swing, co stało się niejako ich znakiem rozpoznawczym i wyróżnia COACH na tle pozostałych wykonawców.

Solidne, profesjonalne przygotowanie muzyczne wszystkich instrumentalistów, nieskazitelny wokal Marka Piątkowskiego, szalona wirtuozeria Jacka Kołodziejczyka na skrzypcach i klawiszach - to ich znaki szczególne i jeden z powodów by koncert COACH chcieć zobaczyć i przeżyć.
Drugi powód to repertuar - standardy country, western-swing i cajun w oryginale lub z polskimi tekstami Krisa Cedro, managera grupy oraz utrzymane w tym stylu utwory autorskie.

A trzeci powód? Bo to kawał świetnej muzyki, w wykonaniu świetnych chłopaków, który usłyszymy i razem z nimi przeżyjemy w niedzielę, 13 sierpnia w Wolsztynie
 
 ***
Tej formacji w tegorocznym programie "Czystego Country" zwyczajnie nie mogło zabraknąć! Zdobywający serca fanów i popularność w tempie pociągu ekspresowego BOX CANYON, na czele z charyzmatycznym liderem JEFFEM SHIFFMANEM w Wolsztynie w pełnowymiarowym show pojawi się w tym roku po raz pierwszy.Box Canyon

Na oficjalnej stronie zespołu możemy przeczytać: "Z country w rodowodzie, z rocknrollem płynącym w żyłach, z bluesem w sercu i funkowym przytupem formacja BOX CANYON od roku gości na polskich scenach. Tworzy ją czterech muzyków z trzech różnych krajów. Oliver Skett gitarzysta z Anglii, dwóch Ślązaków Michał Rostański i Artur Iwanecki oraz twórca całego zamieszania Amerykanin z Nowego Jorku Jeff Shiffman. Powstały w Katowicach zespół na scenie prezentuje dźwięki tak zwanych Americana, będącej mieszanką ulubionych jankeskich rytmów". Trudno byłoby z tą trafioną w punkt charakterystyką nie zgodzić, ale za to można coś dodać.

Americana, to zdecydowanie dobre określenie na styl grupy. Podczas elektryzujących koncertów można usłyszeć autorski repertuar, zagrane i zaśpiewane "z pazurem" standardy i współczesne przeboje muzyki country.
Lider zespołu - Jeff Shiffman - amerykański wokalista i songwriter, podążył kiedyś za sercem i rodziną i wybrał Polskę na swoją drugą ojczyznę. Wspólnie z przyjaciółmi zbudowali BOX CANYON - początkowo kompletnie nikomu nie znany zespół, który dzięki ciągłej twórczej pracy i uporowi stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych zespołów na polskiej scenie - nie tylko countrowej, ale także blues-rockowej.
BOX CANYON, to także ciepła, pełna pozytywnych wibracji i odrobiny szaleństwa atmosfera ich koncertów. I właśnie to wszystko czeka nas w niedzielne popołudnie 13 sierpnia w Wolsztynie.
 
***
Poznań górą! chciałoby się krzyknąć prezentując naszych kolejnych, znanych Wolsztynofanom, gości, którzy przez cały piątkowy wieczór będą z nami: CASHFLOW!
CashflowUbiegłoroczny koncert Cashflow w głównym programie festiwalu z całą pewnością przejdzie do historii jako jeden z highlights wolsztyńskiej imprezy. Cytując forum "countrymusic.pl": "Ekipy porządkowe po koncercie Cashflow nie miały co robić, bo... chłopaki POZAMIATALI". Rzeczywiście - takiej dawki mocy, takiej elektryczności między zespołem a publicznością, tylu gości i tak rewelacyjnej atmosfery w połączeniu ze świetnym wykonaniem, nie ogląda się często.
Dlatego też Cashflow wraca na Czyste Country także w tym roku, ale z zadaniem nieco trudniejszym - poza tancerzami, będą jedynym muzycznym filarem piątkowego "Peronu Wolsztyn", z kórego impreza ruszy oficjalnie w sobotę i muszą parowóz z Czystym Country z tego "Peronu" skutecznie popchnąć. Czy mogą liczyć na Wolsztynofanów w piątek? Jesteśmy pewni, ze tak!

Uczestnicy programu "Must Be The Music", laureaci Plebiscytu "Dyliżanse", "Przepustki do Mrągowa" i zdobywcy III miejsca podczas International Country Music Awards w niemieckim Pullman City. Poza Lonstarem, są jedynym zespołem z Polski, który wystąpił w legendarnym Four Corners Music Hall w Niemczech.
Zespół tworzy czwórka doskonale uzupełniających się ze sobą muzyków i osobowości, doskonałych instrumentalistów, miłośników country i rock'n'rolla, co przekłada się na repertuar grupy: klasyka, współczesne przeboje i rosnąca liczba utworów autorskich.
Lider grupy - Grzegorz Sykała, to także zawodowy manager, producent i konferansjer z wieloletnim doświadczeniem i jedynym w swoim rodzaju poczuciem humoru, które wszyscy uwielbiamy Smile

Cashflow to po prostu "czyste country z Poznania", zespół bez którego trudno dzisiaj wyobrazić sobie którykolwiek festiwal country w Polsce. Nam też trudno byłoby sobie wyobrazić wolsztyńską scenę bez nich, dlatego DUUUŻA porcja czystego country, rock'n'rolla, zabawy, gości i niespodzianek w wykonaniu CASHFLOW, dla Was przez cały piątkowy wieczór od 19:00 na "Peronie Wolsztyn".
 
***
Pamiętacie debiut Roadhouse Duo na wolsztyńskiej scenie dwa lata temu? My pamiętamy bardzo dobrze, bo nam i publicznoElectric Cowboyzści kapelusze spadły z głów z wrażenia, a poziom i autentyzm wykonania tego koncertu mamy w pamięci do dziś.
Duo Adama i Mateusza nadal pod nazwą Roadhouse funkcjonuje, ale jak sami mówią, "pączkowali" przez te dwa lata czego efektem jest grupa ELECTRIC COWBOYZ.

Nie ma na polskiej scenie country drugiego takiego zespołu. ELECTRIC COWBOYZ to szczęśliwy mix mistrzowskich instrumentalistów (Adam Czech, Mateusz Rychły, Janusz Musielak), popartej dogłębną wiedzą fascynacji muzyką country & folk z okresu rozkwitu ery hippie w USA i jedynej w swoim rodzaju surowości brzmienia, okraszonej wyjątkowym wokalem.
Co przeżyjemy w Wolsztynie podczas ich koncertu? Podróż do czasów pierwszych przebojów Emmylou Harris i Boba Dylana, na nowo usłyszymy szorstkie brzmienie Creedence Clearwater Revival i odkryjemy kompletnie w Polsce nie znane najpiękniejsze przeboje Townesa Van Zandt'a... I dużo więcej, o czym dowiecie się w Wolsztynie.

"Czyste Country" nie byłoby kompletne bez nich, więc ponownie wznosząc okrzyk "Poznań górą!", zapraszamy na koncert wielkopolskich ELECTRIC COWBOYZ 12 sierpnia w sobotę wieczorem na naszej scenie
 
 
***
 
 
 

"CZYSTE COUNTRY" 2017 - ZAPRASZAMY!!!

ulotka 2017

"CZYSTE COUNTRY" 2016

Festiwal "CZYSTE COUNTRY" 2016 przed nam i to już za kilka tygodni!

Przygotowania tradycyjnie idą "pełną parą" i tylko kilka dni dzieli nas od opublikowania kompletnego programu. Jednak zanim to nastąpi, już teraz przed wami lista potwierdzonych Artystów.

Obecność GEORGE'a HAMILTONA V  i COLORADO BAND nie jest w tym roku przypadkowa - najważniejszym punktem programu sobotniego wieczoru będzie show p/t "George Hamilton IV Tribute" - specjalny koncert poświęcony wspomnieniom i piosenkom George'a Hamiltona IV. Przypomnijmy: ten charyzmatyczny artysta, legenda Grand Ole Opry, Międzynarodowy Ambasador Muzyki Country, a ponad wszystko WIELKIEJ KLASY czlowiek, ulubieniec polskiej publiczności dwa lata temu odszedł do Hillbilly Heaven. Mieliśmy jednak to szczęście, że mogliśmy gościć i na żywo zobaczyć George'a Hamiltona IV w Wolsztynie. Los tak sprawil, że ten magiczny wieczór na wolsztyńskiej scenie w roku 2012 był zarazem jego ostatnim koncertem polskim (i europejskim w ogóle). W tym roku z udziałem Jego syna - George'a V, Colorado Band i Lonstara postaramy się przywołać tamte wzruszenia. Oczywiście GEORGE HAMILTON V wystąpi także ze swoim autorskim koncertem, jak zawsze z towarzyszeniem niezawodnego Colorado Band.

W niedzielę ponownie spotkamy się z COLORADO BAND, tym razem w swoim koncercie promującym najnowszy album zespołu. Płyta oczywiście będzie do nabycia na naszym stoisku.

Mamy w zanadrzu jeszcze kilka nowości i niespodzianek, wiele będzie się działo także w piątek. Szczegóły i kompletny program podamy już za kilka dni.

Wszystkie firmy i osoby prywatne zainteresowane wynajęciem powierzchni handlowej podczas festiwalu zapraszamy do kontaktu z Waldemarem Ligmą, tel. 691 256 000, e-mail yawabe@wp.pl

Do zobaczenia wkrótce!

 

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, maj 2016
* plakat informacyjny autorstwa Roberta Kashmiri udostępniamy dzięki uprzejmości forum countrymusic.pl

"CZYSTE COUNTRY - STACJA PINK FLAMINGO"

Wolsztyńska lokomotywa z czystym country ponownie wyruszyła na trasę!

Z poczatkiem stycznia w zaprzyjaźnionym warszawskim klubie Pink Flamingo American Bar & Grill odbył się pierwszy w tym roku koncert z serii "CZYSTE COUNTRY - STACJA..." z udziałem gwiazd festiwalu.

I to jakich! Z wizytą do Warszawy zawitała legendarna norweska formacja EUROPEAN HIGHWAYMAN w składzie: znany z wolsztyńskiej sceny Arly Karlsen oraz jego przyjaciel i znany na całym świecie guru norweskiego country: Gunnar Thomas.

Wizyta, będąca początkiem współpracy LONSTARA z EUROPEAN HIGHWAYMEN zaowocowała pierwszym w Polsce koncertem tej formacji i w składzie powiększonym o Lonstara, właśnie w ramach naszej "STACJI". Koncert odbył się dzięki wsparciu Burmistrza i Naczelnika Wydziału Kultury Dzielnicy Ochota Miasta st. Warszawy.

Spontanicznie w koncercie udział wzięła niemal w komplecie grupa Honky Tonk Brothers. Nie przypadkiem. Już niedługo powiemy więcej o tym, co z tego koncertu wynikło.

Zabawa była wspaniała, frekwencja przekroczyła oczekiwania, a także rozmiary Pink Flamingo.

Wszystkich, którym nie było dane wziąć udziału w koncercie, zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z tego niezwykłego wydarzenia.

A już wkrótce u nas - nowości programowe VI Festiwalu "CZYSTE COUNTRY". Zaglądajcie do nas!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, styczeń 2015

NOWE WŁADZE WOLSZTYNA!

Ekipa produkcyjna festiwalu "CZYSTE COUNTRY" składa serdeczne gratulacje na rece Pana WOJCIECHA LISA, z okazji objęcia funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Wolsztyn.

Nowemu Gospodarzowi Wolsztyna życzymy wielu sukcesów i tylko udanych przedsięwzięć!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, listopad 2014

V FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" 2014!

"CZYSTE COUNTRY" ma już  PIĘĆ LAT!!!

Na jubileuszowy Festiwal "CZYSTE COUNTRY" zapraszamy 8 - 10 sierpnia 2014. Jak zwykle czekamy na was w parku nad Jeziorem Wolsztyńskim.

A razem z nami nasi Artyści. W tym roku naszymi jubileuszowymi headlinerami będą:

  • DANIEL T. COATES (USA)
  • ARLY KARLSEN (Norwegia)

Daniel T. Coates

Arly Karlsen

A tutaj kompletny PROGRAM festiwalu. ZAPRASZAMY DO PARKU JUŻ OD PIĄTKU !!!

Do zobaczenia!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, czerwiec 2014

"CZYSTE COUNTRY" 2013 - PROGRAM

Z przyjemnością informujemy, że długo oczekiwany program tegorocznego festiwalu JUŻ JEST !!!

Zapraszamy serdecznie do bliższego poznania naszych tegorocznych Artystów, w naszym odtwarzaczu jak zwykle muzyczny przedsmak tego, co na żywo i w jedynej w swoim rodzaju atmosferze wolsztyńskiego festiwalu już za kilka tygodni zabrzmi dla Was na naszej scenie.

Rozpoczynamy tradycyjnie w PIĄTEK 9 sierpnia koncertem "PURE COUNTRY - WARMING UP!". Już od godziny 18:00 na parkowej scenie muzyka i taniec, a wokół sceny do korzystania z gastronomii i do zakupów zapraszają nasi partnerzy. Tradycyjne warsztaty taneczne, pokaz oraz konkurs line dance w tym roku poprowadzi dla was grupa RODEO DANCE. Jak zwykle do wygrania atrakcyjne nagrody! A do tańca i słuchania "na rozgrzewkę" zaprasza nowa polska formacja GOOD OL' BOYS, na czele ze znanym i bardzo przez wszystkich lubianym Marcinem Rybczyńskim, na co dzień wokalistą Honky Tonk Brothers. Wieczorem "do upadłego" będziecie mogli bawić się przy dźwiękach niezawodnej ALABAMA BAND.

A już od soboty ponownie nad Jeziorem Wolsztyńskim zapanują ulubieńcy publiczności z Polski, Europy oraz jak zwykle NA WYŁĄCZNYCH KONCERTACH W POLSCE gwiazdy z Nashville, USA. Tym razem będą to:

BILLY YATES

BUDDY JEWELL

BILLY YATES - piosenkarz, kompozytor, producent, laureat „Grammy”, twórca kultowego już dziś dorocznego koncertu “The Countriest of the Country” otwierającego największy festiwal countrowy świata, CMA Fest. Jego motto, zawarte w jednym z jego hitów brzmi: „Jestem zbyt country i jestem z tego dumny”.  Billy Yates powraca do Wolsztyna po dwóch latach ze swoją „jeszcze ciepłą” płytą „Only One George Jones”.

BUDDY JEWELL – wygrana programu TV „THE NEW NASHVILLE STAR” kilka lat temu przyniosła mu sławę i kontrakt płytowy, które wykorzystał w pełni. Jego debiutancki album zdobył status Złotej Płyty już w kilka miesiąc po jej ukazaniu się w sklepach, a napisany dla córeczki utwór „Help Pour Out The Rain”  oraz kolejny przebój "Sweet Southern Comfort" weszły do kanonu największych światowych przebojów muzyki country.

Billy Yates i Buddy Jewell to przedstawiciele nurtu „too country”, którzy zawsze pozostawiają po sobie uczucie niedosytu i tęsknoty za kolejnym ich koncertem.

Obaj artyści w Wolsztynie wystąpią z towarzyszeniem holenderskiej grupy SAVANNAH, kilkakrotnych zdobywców tytułu „Najlepszego Zespołu Country” wg Dutch Country Music Association oraz nagroduy "Bez Granic" w polskim plebiscycie Dyliżanse 2011. SAVANNAH  oczywiście wystąpi także ze swoim koncertem autorskim.

Na „Czystym Country” zagoszczą także nasi sąsiedzi: z Niemiec przyjadą ulubieńcy polskiej publiczności, po ich pierwszym koncercie w Polsce nagrodzeni Dyliżansem w kategorii „Bez Granic”, czyli TEXAS HEAT z charyzmatycznym liderem MARTY WOLFE na czele oraz wielokrotna laureatka kategorii Wokalistka i Artysta Roku w plebiscycie „Detscher Countrypreis”, zjawiskowa JOLINA CARL, a na prośbę zakochanych w nim polskich fanów, po raz kolejny w Wolsztynie zaśpiewa legenda country ze Słowacji - ALLAN MIKUŠEK

No i oczywiście reprezentacja Polski. Tradycyjnie LONSTAR , „Artysta Roku 2011” ze swym Bandem, po raz pierwszy na festiwalu pojawi się ceniony zespól  BABSZTYL, który zabierze nas w muzyczną podróż z nutką folk-rocka, poznamy nową formację POWER GRASS, której wokalnie lideruje znana bywalcom Wolsztyna Krysia Mazur, a skład zasila dwóch najlepszych w swoim fachu instrumentalistów: Janusz Tytman „Pierwsza Mandolina Rzeczypospolitej” oraz Piotr Bułas – banjo. Niedzielne atrakcje rozpocznie stylowy i coraz szerzej znany na rynku zespół WHEELS OF STEEL, a Marcin Rybczyński i GOOD OL' BOYS poza piątkowym koncertem pojawią się na chwilę ponownie na dobry początek w sobotę.

Oprawę taneczną festiwalu zapewnią połączone siły RODEO DANCE, STREFY COUNTRY oraz jako wspólny show: STREFA RODEO .

Drodzy fani! Miejsca w wolsztyńskich hotelach już się kończą! Nie zwlekajcie więc z planowaniem tego sierpniowego weekendu i DO ZOBACZENIA W WOLSZTYNIE !!

Zapraszamy!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, czerwiec 2013

 

 GWIAZDY CZYSTEGO COUNTRY W WARSZAWIE

 Wszystkich fanów muzyki country i miłośników naszego festiwalu zapraszamy serdecznie na wyjątkowy,zimowy koncert gwiazd ostatniej edycji festiwalu "Czyste Country". W gościnnym, prestiżowym klubie muzycznym Hard Rock Cafe w centrum Warszawy, we środę 6 lutego 2013 wystąpią:

  • RAY SCOTT (USA)
  • ALLAN MIKUŠEK (SK)
  • LONSTAR (PL)

Artyści wystąpią w popularnej w Nashville formule "SONGWRITERS IN THE ROUND", a na zakończenie wieczoru z koncertem wystąpi RAY SCOTT z towarzyszeniem LONSTAR BANDU.

W roli supportu zobaczymy Krystynę Mazur z zespołem, a w trakcie całego wieczoru pojawi się także muzyczna niespodzianka.

Serdecznie zapraszamy!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn,, styczeń 2013

 

DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY WAM RADOSNYCH ŚWIĄT!

Drodzy Fani i Przyjaciele festiwalu! Czas płynie szybko, za nami mnóstwo wrażeń z III Festiwalu „CZYSTE COUNTRY”, przed nami równie dużo pracy i przygotowań do kolejnej edycji… i tak oto zastały nas Święta Bożego Narodzenia.

Z tej okazji wszystkim Wam życzymy zdrowych, spokojnych, rodzinnych i oczywiście wypełnionych naszą ulubioną muzyką Świąt oraz samych sukcesów w Nowym Roku. No i koniecznie wolnego weekendu sierpniowego, abyśmy znowu mogli wszyscy w Wolsztynie się spotkać na IV Festiwalu „CZYSTE COUNTRY”!

Tradycyjnie „pod choinkę” publikowaliśmy pierwsze nazwiska gwiazd nadchodzącej edycji. Tym razem zrobimy to z początkiem Nowego Roku, a na świąteczny wieczór zapraszamy do wspomnień, czyli do świeżo opublikowanych, bogatych GALERII zdjęć z minionego festiwalu.

Wspominając, pamiętamy o wszystkich, dzięki którym „CZYSTE COUNTRY” 2012 mógł się odbyć: o Burmistrzu Miasta Wolsztyna i współpracującym aktywnie z nami Domu Kultury, o naszych niezawodnych Sponsorach, o Artystach, którzy tak pięknie podzielili się z nami swoją muzyką i –„last but not least” – o Was, naszej wiernej, najlepszej pod słońcem publiczności. Przy okazji Świąt przyjmijcie nasze najserdeczniejsze „DZIĘKUJEMY!”, a Wam i sobie w Nowym Roku życzymy równie owocnej współpracy, artystycznych wrażeń i tej jedynej w swoim rodzaju atmosfery, jaką już za kilka miesięcy ponownie stworzymy wspólnie wszyscy na IV Festiwalu „CZYSTE COUNTRY” 2013.

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, grudzień 2012

 

"CZYSTE COUNTRY" 2012 - OSTATNIE ODLICZANIE !

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od pierwszych dźwięków III Festiwalu CZYSTE COUNTRY, a więc przygotowania do tego wydarzenia także dobiegają końca. Zanim spotkamy się nad Jeziorem Wolsztyńskim, garść najnowszych informacji organizacyjnych:

Informujemy, że wyłącznym operatorem usług gastronomicznych w trakcie festiwalu jest firma GLIDING HOTEL LESZNO. Zainteresowanych obsługą gastronomiczną imprezy prosimy o kontakt bezpośrednio z managerami firmy GLIDING HOTEL: Sylwia Rakoczy tel. 502 781 480 lub Karolina Piechocka tel. 601 813 601.

Ważna informacja dla przyjezdnych: od lipca zostało uruchomione odnowione i wyposażone w nowoczesne zaplecze sanitarno-kuchenne pole namiotowe – camping. Poza namiotami, camping zaprasza posiadaczy przyczep campingowych i camperów, dla których również posiada przystosowaną infrastrukturę sanitarno-energetyczną. Szczegółowe informacje na stronie CAMPINGU.

Kolejna informacja dla zmotoryzowanych: począwszy od tego roku wjazd na teren Parku Miejskiego w trakcie imprezy będzie możliwy tylko na podstawie identyfikatorów, wyłącznie dla samochodów organizatora, obsługi technicznej i Artystów. Wszystkich zmotoryzowanych gości festiwalu zapraszamy na całkowicie nowy parking, ok. 30 metrów od Parku, na wprost bramy głównej.

Przypominamy także, że już od piątku po południu na terenie imprezy będą funkcjonować wszystkie stoiska: gastronomiczne, odzież i akcesoria oraz stoisko festiwalowe, na którym można będzie zaopatrzyć się w płyty festiwalowych Artystów, nasze firmowe wydawnictwa (katalog-magazyn i składankowa płyta CD z utworami naszych artystów), koszulki itp. Warto pamiętać, że podczas trwania koncertów także na naszym stoisku będzie możliwość osobistego spotkania ze wszystkimi Artystami festiwalu.

W niedzielne przedpołudnie tradycyjnie zapraszamy na mszę św. country – gospel do kościoła Św. Józefa, z udziałem gwiazd festiwalu: George’a Hamiltona IV, litewskiej grupy Vixva i Lonstara.

Do zobaczenia w Wolsztynie!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, lipiec 2012

 

"CZYSTE COUNTRY" 2012 - INFORMACJE I PROGRAM

Z radością informujemy, że kompletny program tegorocznego festiwalu już jest dostępny na naszej stronie w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych i bliższego poznania i posłuchania Artystów, których już wkrótce usłyszymy na wolsztyńskiej scenie. Zapraszamy także do lektury wywiadu z jednym z headlinerów festiwalu, RAYEM SCOTTEM .

Do Wolsztyna zapraszamy już od piątku 10 sierpnia, bo już w piątek od godz 18:00 rozpoczną się w Parku imprezy towarzyszące pod hasłem "PURE COUNTRY - WARMING UP!". Wśród nich: koncerty na scenie głównej oraz pokazy i warsztaty tańca country dla wszystkich chętnych. Finał warsztatów tanecznych będzie miał formę konkursu, a dla najlepszych tancerzy organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Szczegółowy program piątowych atrakcji także już na naszej stronie.

Ważna informacja dla przyjezdnych: od tego roku w bezpośredniej bliskości Parku zostaną udostępnione duże parkingi, przystosowane także dla camperów. Osoby, które nie znajdą zakwaterowania w samym Wolsztynie zachęcamy więc do skorzystania z oferty pensjonatów i kwater prywatnych w sąsiednich bliskich miejscowościach z opcją dojazdu na imprezę.

Także od tego roku zostanie uruchomione odnowione pole namiotowe-camping przy ul. Jeziornej (las przy plaży, za hotelem "Leśna"). Szczegóły u nas już za kilka dni.

Do zobaczenia w Wolsztynie, a mieszkańców Pomorza i Kujaw zapraszamy najpierw na kolejną "STACJĘ" do Chełmna k/Grudziądza w dniu 30 czerwca. TUTAJ szczegóły imprezy.

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, czerwiec 2012

 

Z OSTATNIEJ CHWILI !!! - "CZYSTE COUNTRY - STACJA WROCŁAW" !!!

W sobotę 12 maja 2012 nasza wolsztyńska lokomotywa "CZYSTE COUNTRY" zatrzyma się na kolejnej "stacji" - we Wrocławiu. Zapraszamy do miasteczka westernowego "Jack's City" na terenie wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Wrocław - Partynice (ul. Zwycięska 2), gdzie po całym dniu efektownych zawodów w jeździe westernowej, już od godziny 18:00 rozpoczną się atrakcje artystyczne promujące Festiwal CZYSTE COUNTRY.

Podczas koncertu „CZYSTE COUNTRY – STACJA WROCŁAW” wystąpią:

  • LONSTAR
  • HONKT TONK BROTHERS
  • KRYSIA MAZUR Z ZESPOŁEM

Koncert „CZYSTE COUNTRY – STACJA WROCŁAW” towarzyszy VI Otwartym Mistrzostwom Dolnego Śląska w Jeździe Westernowej (Zawody Kwalifikacyjne Polskiej Ligi Western i Rodeo 11-13.05.2012), organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaznego Upowszechniania Kultur we Wrocławiu. Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY!

Wolsztyn, maj 2012

"CZYSTE COUNTRY - STACJA..." I KOLEJNE GWIAZDY FESTIWALU

Z przyjemnością informujemy, że w marcu - tradycyjnie PEŁNĄ PARĄ - wyruszyła w Polskę wolsztyńska lokomotywa "CZYSTE COUNTRY - STACJA...", czyli rozpoczęliśmy cykl imprez promujących festiwal i miasto Wolsztyn w różnych zakątkach naszego kraju.

Pierwszym z tego cyklu był koncert na "Stacji Sioux" czyli w restauracji Sioux w Warszawie ul. Chmielna 35, której manager - Grzegorz Nowak - bardzo wspiera wolsztyński festiwal. Wystąpiła reprezentacja artystów związanych z festiwalem, czyli: Lonstar, Alabama Band oraz Dorota Krawczyk.
Podczas imprezy prezentami z Wolsztyna uhonorowany został gościnny manager "Siouxa" oraz obchodzący swoje jubileusze patroni medialni festiwalu: Maciej Świątek "Woźnica" - redaktor naczelny dwutygodnika "Dyliżans" będącego już od 15 lat na szlaku oraz Robert Kashmiri i Hubert Sójka - od 5 lat zawiadowcy opiniotwórczego forum "countrymusic.pl". Raz jeszcze gratulujemy Jubilatom i życzymy kolejnych znaczących rocznic działalności!

Kolejne stacje, na których wolsztyński pociąg z CZYSTYM COUNTRY zatrzyma się w nadchodzących tygodniach to:

  • Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie) - 30 czerwca 2012

  • Bukowina Tatrzańska (woj. małopolskie) - 21 lipca 2012

Trwają przygotowania do kilku następnych koncertów z tego cyklu, wróżnych regionach naszego kraju. Informacje wkrótce u nas, a póki co zapraszamy do fotogalerii ze STACJI SIOUX.

Podczas koncertu CZYSTE COUNTRY - STACJA SIOUX organizatorzy festiwalu przekazali zgromadzonym najnowsze wiadomości odnośnie programu i kolejnych gwiazd festiwalu w tym roku.

JEDYNY KONCERT W POLSCE - WYŁĄCZNIE NA FESTIWALU "CZYSTE COUNTRY" !!!

RAY SCOTT 

Z radością informujemy więc, że do grona gwiazd festiwalu reprezentujących w Wolsztynie stolicę muzyki country - Nashville, USA dołączył RAY SCOTT - charyzmatyczny autentyczny outlaw o pięknym, głębokim głosie, wysoko notowany singer/songwriter, przedstawiciel nashvillskiego nurtu "true country". Niepokorny buntownik, a zarazem wielki stylista gatunku, twórczością i postawą stojący w obronie prawdziwych wartości i brzmienia muzyki country przed zalewem źle pojmowanej komercji i popu. Jego motto artystyczne można odnaleźć w jego wielkim przeboju "My Kind Of Music", pochodzącym z pierwszej płyty Raya pod tym samym tytułem, natomiast ostatni album - "Rayality" - w tytule będący jednocześnie parafrazą jego imienia i definicją swojej zawartości, zawiera między innymi najnowszy przebój Raya Scotta: "Those Jeans" i będzie do nabycia w Wolsztynie.

Utwory jego autorstwa znajdują się w repertuarze takich światowych gwiazd, jak Trace Adkins, Randy Travis czy Clay Walker. Z równym powodzeniem Ray realizuje solową karierę, koncertując na całym świecie, ale festiwal CZYSTE COUNTRY będzie jego pierwszym i JEDYNYM koncertem w Polsce.

Już teraz w zakładce PROGRAM znajdziecie wstępne informacje o artystach i przewidywanych atrakcjach Festiwalu CZYSTE COUNTRY 2012. Kompletny program będzie dostępny za kilka tygodni na naszej stronie, ale już dziś w naszym odtwarzaczu można posłuchać artystów, których w sierpniu zobaczymy na wolsztyńskiej scenie.

Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska & Waldemar Ligma
Wolsztyn, kwiecień 2012

ŚWIĄTECZNIE W WOLSZTYNIE

Święta Bożego Narodzenia to czas życzeń, spotkań i prezentów. Poprzedzający Święta weekend spędziliśmy więc na odwiedzinach przyjaciół festiwalu w Wolsztynie.

Jednym z najważniejszych spotkań była wizyta u Burmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozinskiego. Podczas spotkania podsumowaliśmy miniony festiwal, omówiliśmy kolejne etapy rozwoju infrastruktury festiwalowej na nadchodzące lata i podjętych zostało kilka decyzji dotyczących CZYSTEGO COUNTRY 2012. W ich wyniku m.in. udoskonalona zostanie technologia transmisji internetowej festiwalu oraz już wkrótce folder z noclegami na naszej stronie powiększy się o informacje na temat kwater prywatnych i pola namiotowego na terenie Wolsztyna i Karpicka.

 

W pełnej domowego ciepła i serdeczności atmosferze minął nam czas na kolejnych ważnych odwiedzinach: popołudnie z choinką i kolędami spędziliśmy w domu rodziny Młynkowiaków, gdzie zajrzeliśmy z wizytą do Dominika. Przypomnijmy: Dominik Młynkowiak, chory na raka dziewięciolatek z Wolsztyna został objęty programem fundacji "Marzycielska Poczta" o czym informowaliśmy na facebookowej stronie festiwalu i na łamach gazety "muzyka-country.pl". Skomplikowane i długotrwałe leczenie uniemożliwia Dominkowi wychodzenie z domu i aktywności będące udziałem większości jego rówieśników. Dlatego kartki i listy jakie dostaje z całej Polski dają mu wiele radości i pomagają przetrwać osamotnienie.

 

Wizyta Lonstara sprawiła chłopcu i Rodzinie wielką przyjemność, a my raz jeszcze apelujemy do wszystkich aby nie zapominali o Dominiku i wysyłali do niego jak najwięcej ciepłych słów, których bardzo potrzebuje. Dodajmy, że leczenie szczęśliwie zaczyna przynosić efekty, Dominik czuje się lepiej, ale nadal ma przed sobą bardzo długą drogę. Chłopiec jest przy tym pełen pogody i cierpliwie znosi cały proces leczenia, choć kosztuje go to wiele wyrzeczeń. Zaś Rodzicom Dominika raz jeszcze dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie w swoim domu, życzymy wiele sił i trzymamy kciuki aby plan, jaki założyliśmy sobie podczas spotkania udało się zrealizować i abyśmy wszyscy spotkali się w komplecie na festiwalu. 

A na koniec jak zwykle zapraszamy do częstych odwiedzin bo już niedługo u nas informacje o kolejnych atrakcjach turystyczno-festiwalowych, jakich jeszcze w Polsce nie było!

Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, grudzień 2011

"CZYSTE COUNTRY" 2012 - PIERWSZE GWIAZDY "NA GWIAZDKĘ"

To już tradycja, że w prezencie świątecznym dla miłośników festiwalu CZYSTE COUNTRY ujawniamy wstępne plany programowe kolejnej edycji i jej pierwszych headlinerów.

Ideą festiwalu od samego początku jest prezentowanie jak najszerszego spektrum countrowych nurtów i prawdziwych wartości niesionych przez country. A tego nie można osiągnąć  nie sięgając do źródeł i dlatego już po raz kolejny na wolsztyńskiej scenie pojawi się silna reprezentacja światowej stolicy muzyki country - Nashville, USA.

Z radością i niekłamaną satysfakcją przekazujemy Wam, że pomimo szalejącego wokół kryzysu ekonomicznego, już dziś znamy pierwsze amerykańskie gwiazdy III Festiwalu CZYSTE COUNTRY 2012. A będą to:

GEORGE HAMILTON IV - zwany „Międzynarodowym Ambasadorem Muzyki Country", legenda Grand Ole Opry, niekwestionowany autorytet i ostoja najlepszych tradycji tej muzyki. Żywa encyklopedia country, a zarazem artysta figurujący w każdej encyklopedii. Autentyczny Południowy Gentleman rodem z epoki, która - wbrew tytułowi znanej powieści - na szczęście nie przeminęła z wiatrem.

 

GEORGE HAMILTON IV 

GEORGE HAMILTON V 

GEORGE HAMILTON V - syn George'a IV, kontynuator rodzinnej tradycji muzycznej, ale komponujący i śpiewający w duchu nowoczesnych „Wyjętych Spod Prawa", z country-rockowym pazurem. Nieokiełznany wulkan scenicznej energii zabarwionej typowo południowym humorem.

„Hamilton Boys" wystąpią w Wolsztynie z towarzyszeniem Colorado Band, z którymi współpracują już od wielu lat. I tu mamy dla Was kolejną nowość: podczas ich wolsztyńskiego koncertu odbędzie się premiera nowego wspólnego projektu nagraniowego. Wszystko wskazuje na to, że na wolsztyński koncert będzie już gotowa „jeszcze ciepła" płyta z tym repertuarem.

COLORADO BAND & GEORGE HAMILTON IV

COLORADO BAND & GEORGE HAMILTON V

Uchylając rąbka tajemnicy możemy zdradzić, że podczas koncertu i na płycie zabrzmią „klasyczne" hity obu George'ów i Colorado Band w zaskakujących, nowych wersjach oraz... O, nie! Więcej nic nie powiemy... To trzeba przeżyć, więc już teraz zacznijcie planować wakacje w Wolsztynie!

Zaglądajcie do nas często, bo już wkrótce nowe informacje!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, grudzień 2011

 

"CZYSTE COUNTRY" 2012 - ZNAMY TERMIN !

Przygotowania do festiwalu CZYSTE COUNTRY 2012 ruszyły jak zwykle „pełną parą" i już znamy termin trzeciej edycji.

III Międzynarodowy Festiwal CZYSTE COUNTRY 2012 odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia 2012 (sobota - niedziela). Na spotkanie z CZYSTYM COUNTRY zapraszamy jednak do Wolsztyna już od piątku 10 sierpnia.

Kontynuując cykl piątkowych imprez „na rozgrzewkę", planujemy rozpocząć festiwalowe atrakcje już w piątek po południu. Aktualnie trwają prace produkcyjne, w planie na piątek  m.in. koncerty, dużo tańca i wspólnej zabawy artystów i publiczności.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco, a póki co z przyjemnością prezentujemy kolejne medialne echa CZYSTEGO COUNTRY 2011 w kraju i za granicą: obszerne i bogato ilustrowane artykuły na temat naszego festiwalu ukazały się w niemieckim miesięczniku Western Mail nr 9/2011 oraz w miesięczniku Polski Traker nr 11/2011. Zapraszamy do lektury!

Wolsztyn, listopad 2011

 "CZYSTE COUNTRY" 2011 - DZIĘKUJEMY !!!

Drugi festiwal CZYSTE COUNTRY za nami i sądząc po opiniach uczestników i publiczności, której liczba w sobotni wieczór przekroczyła 6.000, zostanie w ich pamięci na długo jako jedno z najlepszych wspomnień tego lata.

Jednym z wielu pozytywnych efektów tegorocznej edycji jest fakt, że od tego roku festiwal CZYSTE COUNTRY przypieczętował definitywnie swoją stałą obecność w kalendarzu wolsztyńskich imprez kulturalnych  i w kalendarzach większości polskich fanów muzyki country.

Chcemy w tym miejscu z całego serca podziękować wszystkim, których wsparcie, praca i obecność pomogły naszemu festiwalowi się odbyć i zakończyć tak dużym sukcesem.

W pierwszym rzędzie podziękowania składamy Burmistrzowi miasta Wolsztyna, panu Andrzejowi Rogozinskiemu, którego wsparcie dla idei CZYSTEGO COUNTRY pozwoliło imprezie od początku zaistnieć i z rozmachem się rozwijać. Zapraszamy na wywiad z Burmistrzem w reportażu TV Karat w naszej GALERII.

Na ręce Dyrektora Wolsztyńskiego Domu Kultury Jarosława Świrszcza składamy podziękowania jemu i pracownikom Domu Kultury za wsparcie organizacyjne i techniczne i całą sferę działań „od zaplecza”, bez których festiwal po prostu nie mógłby się odbyć.

Specjalne podziękowania za pracę na rzecz festiwalu kierujemy do naszych wolontariuszy oraz do Damiana Sarbaka, który był inicjatorem, producentem i realizatorem transmisji on-line z festiwalu.

Festiwal nie mógłby się także odbyć gdyby nie wsparcie naszych sponsorów, którym w tym miejscu także bardzo dziękujemy. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do:  naszego sponsora muzycznego – firmy ZIBI, sponsora i producenta poligrafii festiwalowej i reklam – firmy SHINE z Warszawy, wolsztyńskich hoteli: MONTANA i KAUKASKA oraz na ręce państwa Karwatków z Domu Restauracyjnego EUROPA w Wolsztynie.

Na zakończenie: dziękujemy Wam, festiwalowej publiczności, mieszkańcom Wolsztyna, miłośnikom muzyki country którzy do Wolsztyna przyjechali i wszystkim tym, którzy nie mogąc tu być oglądali transmisję z festiwalu on-line.

CZYSTE COUNTRY 2011 przeszedł do historii, ale już teraz zapraszamy Was z powrotem do Wolsztyna na III Festiwal CZYSTE COUNTRY w sierpniu 2012.

Dokładny termin festiwalu CZYSTE COUNTRY 2012 podamy już wkrótce. A póki co zapraszamy na garść wspomnień: w naszej GALERII znajdziecie bogatą fotorelację z tegorocznego festiwalu, reportaż TV Karat, oraz LINK do zarejestrowanej na video transmisji on-line, która miała miejsce w tym roku.

Zapraszamy także do lektury i obejrzenia wywiadów z gwiazdami tegorocznej edycji, które podczas ich pobytu w Wolsztynie przeprowadzili i zarejestrowali dziennikarze gazety „muzyka-country.pl” i MMS STUDIOBILLY YATESEM  oraz  GEORGETTE JONES.

Do zobaczenia za rok!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, sierpień 2011

"CZYSTE COUNTRY" 2011 - PROGRAM

Z radością informujemy, że kompletny program tegorocznego festiwalu już jest dostępny na naszej stronie w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych i bliższego poznania i posłuchania Artystów, których już wkrótce usłyszymy na wolsztyńskiej scenie. Zapraszamy także do lektury wywiadu z jednym z headlinerów festiwalu, BILLY YATESEM

W zakładce PROGRAM znajdziecie również odtwarzacz z playlistą utworów w wykonaniu Artystów festiwalu.

Dodatkowo, już od piątku 5 sierpnia, rozpoczną się w Parku imprezy towarzyszące. Wśród nich: zlot motocyklowy organizowany przez Klub "96MC", koncerty na scenie głównej oraz pokazy i warsztaty tańca country i rock'n'roll dla wszystkich chętnych. Oficjalny finał piątkowych warsztatów tanecznych odbędzie się podczas jednego z niedzielnych koncertów w Parku, a dla najlepszych tancerzy organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Szczegółowy program piątowych atrakcji już wkrótce na naszej stronie.

Do zobaczenia w Wolsztynie!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, czerwiec 2011

WIOSENNE NOWOŚCI

Zgodnie z wolsztyńskim motto, przygotowania do drugiej edycji festiwalu "CZYSTE COUNTRY 2011" idą PEŁNĄ PARĄ!

Zanim opublikujemy kompletny program festiwalu, przedstawiamy kilka nowości programowych i produkcyjnych.
Znamy kolejną gwiazdę festiwalu. Oprócz Billy Yatesa, na wolsztyńskiej scenie wystąpi kolejna reprezentantka Nashville, USA - GEORGETTE JONES. Ta niezwykłą Artystka to drugie pokolenie jednej z najsłynniejszych rodzin w historii muzyki country: rodzona córka "Królowej Muzyki Country" Tammy Wynette i legendarnego Geaorge'a Jonesa. Już jako nastolatka Georgette śpiewała w zespole swojej Mamy i nagrywała duety z Tatą, a teraz z iście królewską klasą kontynuuje tradycje swoich wielkich rodziców.

GEORGETTE JONES i BILLY YATES występują w Polsce

WYŁĄCZNIE na festiwalu “CZYSTE COUNTRY” w Wolsztynie!

 

GEORGETTE JONES

BILLY YATES

Na wolsztyńskiej scenie oczywiście nie zabraknie Lonstara. W tym roku wystąpi on w Wolsztynie z koncertem pod tytułem: "MICHAEL LONSTAR &..." To także tytuł najnowszej płyty Lonstara, albumu międzynarodowych duetów nagranego w Nashville, a podczas "CZYSTEGO COUNTRY" odbędzie się pełen gości - niespodzianek koncert promujący tę płytę. Album, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec 2011, oczywiście będzie do nabycia na miejscu, a wydanie polskie zawierać będzie dodatkowe 4 utwory w języku polskim. Czy i z kim te piosenki zabrzmią w Wolsztynie? Nie powiemy. To trzeba zobaczyć na żywo!

Sobotni wieczór zakończymy żywiołowo i bardzo tanecznie, a gorącą atmosferę honky-tonkowej zabawy zapewnią nam Honky Tonk Brothers i ich przeboje.

Na zakończenie tych kilku nowości programowych dodamy, że oprawę taneczną tegorocznej edycji zapewnią laureaci tytułu "Artysta Roku 2009" w ogólnopolskim plebiscycie muzyki country "Dyliżanse 2009" - zespół RODEO DANCE

MICHAEL LONSTAR HONKY TONK BROTHERS RODEO DANCE
Tradycyjnie, już od piątku 5 sierpnia, odbędzie się w Wolsztynie ZLOT MOTOCYKLOWY. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna formuła zlotu i towarzyszące mu atrakcje przyciągną do Wolsztyna jeszcze więcej miłośników jednośladów. Szczegóły już niedługo u nas na stronie klubu.

Miło nam przekazać, że festiwal "Czyste Country" od tego roku został objęty patronatem honorowym Ambasadora USA. Dodatkowo nawiązaliśmy kolejną współpracę na zasadach partnerstwa organizacyjno-promocyjnego z producentami Country Music Messe w Berlinie, co w znaczący sposób poszerza grono naszych patronów medialnych po drugiej stronie Odry.

W naszej nowej zakładce "NOCLEGI" znajdziecie kompletną informację na temat bazy noclegowej w Wolsztynie i okolicach. Nowością w tym roku jest uruchomienie campingu-pola namiotowego nad Jeziorem Wolsztyńskim na terenie ośrodka wypoczynkowego "U KAROLA" przy ul. Wczasowej w Wolsztynie - Karpicku. Zainteresowanych taką formą noclegu zapraszamy już dzisiaj do kontaktu z ośrodkiem.

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, marzec 2011

 

POD CHOINKĘ: CZYSTE COUNTRY PROSTO Z NASHVILLE!

Wszystkim fanom muzyki country i miłośnikom festiwalu, życzymy zdrowych, pełnych rodzinnego ciepła i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, wielu prezentów pod choinką oraz szampańskiej countrowej zabawy w sylwestrową noc.

My także mamy dla Was świąteczną niespodziankę, prosto z Nashville!

Już wiemy, że amerykańską gwiazdą festiwalu "CZYSTE COUNTRY" 2011 będzie wysoko notowany Artysta, laureat nagród Grammy i CMA Awards, autor wielu przebojów, songwriter i producent muzyczny - BILLY YATES !

"CZYSTE COUNTRY" w Wolsztynie, to jedyny, WYŁĄCZNY koncert Billy Yatesa w Polsce!

 

BILLY YATES SAVANNAH

Billy Yates w Wolsztynie wystąpi z towarzyszeniem bardzo popularnego w Europie zespołu SAVANNAH z Holandii, wielokrotnych laureatów Dutch Country Music Association Awards, także w tym roku, między innymi w kategoriach Zespół Roku i Album Roku 2010.

SAVANNAH w Wolsztynie wystąpi także ze swoim koncertem autorskim.

W Nowym Countrowym Roku zapraszamy więc do Wolsztyna na Czyste Country z najwyższej światowej półki, prosto z Music City. Czekamy na Was w sierpniu nad Jeziorem Wolsztyńskim! 

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, grudzień 2010

 "CZYSTE COUNTRY" 2011

Znamy już termin drugiej edycji festiwalu "CZYSTE COUNTRY" 2011. Festiwal dbędzie się w dniach 6 - 7 sierpień 2011, tradycyjnie w Parku Miejskim nad Jeziorem Wolsztyńskim.
Aktualnie trwają intensywne przygotowania organizacyjne i programowe do drugiej edycji    i już wkrótce poznamy pierwszych artystów, którzy pojawią się w sierpniu na wolsztyńskiej scenie, która także za kilka miesięcy zyska nowy wygląd i powierzchnię.

Zanim opublikujemy nowości programowe, zapraszamy do GALERII, w której znajdziecie bogatą fotokronikę pierwszej edycji "CZYSTEGO COUNTRY" - Wolsztyn 2010.

Wolsztyn, październik 2010

 

COUNTRY PEŁNĄ PARĄ !
PODSUMOWANIE PIERWSZEGO FESTIWALU "CZYSTE COUNTRY", WOLSZTYN 2010

Ponieważ nie naszą rolą jest oceniać to, co sami zorganizowaliśmy, więc z naszej strony to tylko krótkie podsumowanie doświadczeń, jakich dostarczyła nam pierwsza edycja festiwalu „Czyste Country”, a dzielenie się oceną i wrażeniami artystycznymi pozostawimy publiczności. Za wszystkie przesłane nam Wasze opinie i sugestie serdecznie dziękujemy.

Na początek chcemy przekazać podziękowania wszystkim, którzy idei „Czystego Country” zaufali i do Wolsztyna przyjechali, mieszkańcom Wolsztyna za ich niezawodną obecność i wszystkim tym, którzy trzymali kciuki za festiwal nawet nie mogąc tu być. Pierwszym plusem jaki nas mile zaskoczył, była frekwencja. Spodziewaliśmy się sporej liczby widzów, choćby ze względu na bardzo szeroko zakrojoną promocję medialną – o „Czystym Country” pisały i mówiły wszystkie liczące się media wielkopolskie z TVP Poznań na czele, media lokalne, a także „dziennik.pl”, Wirtualna Polska, portale muzyczne i motocyklowe. No i oczywiście wszystkie media countrowe w Polsce oraz największa niemiecka rozgłośnia country: radio „countrymusic24.com”. Jednak efekt przerósł oczekiwania, stąd np. deficyt miejsc siedzących w pobliżu sceny. W przyszłym roku rozwiążemy ten problem na pewno.

Kolejny pozytyw, jakiego doświadczyliśmy produkując „Czyste Country” to wsparcie lokalnych przyjaciół festiwalu: pana Burmistrza, Andrzeja Rogozińskiego, Wolsztyńskiego Domu Kultury w osobie Wojciecha Warszawskiego, klubu motocyklowego „Nine Six Poland MC” oraz całej plejady wolsztyńskich hoteli i restauracji, wśród których wyróżniały się niewątpliwie: „Leśna” , „Kaukaska” i„Motel Montana” . W tym miejscu bardzo Wam wszystkim za tę pomoc dziękujemy.

Specjalne podziękowania kierujemy do naszego sponsora muzycznego: firmy ZIBI, która ufundowała nagrody w loterii w postaci wysokiej klasy gitar akustycznych. Całkowity dochód z loterii został przekazany na cele edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.

Od strony artystycznej i repertuarowej wg nas także wykonawcy w większości świetnie wpasowali się w klimat i ideę festiwalu, za co również im z serca dziękujemy. Był między innymi mainstream w wykonaniu Lonstara, porcja honky-tonk zaprezentowana przez (nomen-omen!) Honky Tonk Brothers, spora dawka country-rockowego pazura podczas koncertu Michelle Conner, mistrzowsko podane country roots, nawiązujące do najlepszych tradycji Waylona, Casha i Haggarda, czyli koncert Texas Heat, była wreszcie country współczesność w osobie żywiołowej Karen McDawn i medley american-folk z głównym nurtem w wykonaniu... The Medley. No i „last, but not least” - fenomenalna naszym i widzów zdaniem Vixva, z mixem wszelkich countrowych odmian i umiejętności kryjących się w nastoletnich sercach i gardłach litewskich wokalistek.

Zespołom tanecznym gratulujemy żywiołu i umiejętności, a przede wszystkim niczym nie skażonej radości z countrowej zabawy, którą skutecznie zarażali przybyłą publiczność. Dodatkowo Dancing Riders vel Brygada Alamo z pełną powagą przygotowali uroczysty symbol upamiętniający 66 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, co także nie uszło uwadze widzów i mediów.

Wyrazy uznania należą się Dorocie Krawczyk, laureatce Młodzieżowego Przeglądu Piosenek Country w Mrągowie, za piękne wokalnie i dojrzale profesjonalne rozpoczęcie artystycznych atrakcji festiwalu.

Ważnym z organizacyjnego punktu widzenia wydarzeniem była wizyta producentki festiwalu „Visagino Country”, Eleny Cekiene i oficjalne nawiązanie partnerstwa festiwali pomiędzy Wolsztynem i Visaginas. Takie współprace pomiędzy europejskimi festiwalami country są standardem, dzięki któremu zwiększają się szanse obu stron na atrakcyjną wymianę artystyczną, a o poziomie i profesjonalnej produkcji „Visagino Country” wielokrotnie już można było przeczytać w tygodniku „Dyliżans”  Wspólne plany dotyczące przyszłego roku w tym aspekcie już są, pierwsze działania w tym kierunku także za nami. Mamy nadzieję, że przyniosą oczekiwane rezultaty, z korzyścią dla obu imprez, a przede wszystkim ku zadowoleniu publiczności obu festiwali.

Wśród tych wielu radosnych chwil przyszło nam również zmierzyć się z siłą wyższą: na szpitalnym łóżku kciuki za nas trzymała Dyrektor Wolsztyńskiego Ośrodka Kultury, Bogusia Adamczak, która przez wiele miesięcy włożyła mnóstwo serca i zaangażowania w produkcję „Czystego Country”, a w innym pokoju zabiegowym innej kliniki, sercem i duchem – a nawet i głosem przez telefon – był z nami „Wielki Nieobecny”, czyli Zbigniew Hołdys, zaatakowany nawrotem choroby układu nerwowego, która w praktyce uniemożliwia dotkniętej nią osobie jakiekolwiek poruszanie się, a nawet swobodną rozmowę. Dla obojga ze sceny popłynęły życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i... do Wolsztyna! Wierzymy, że w tym komplecie uda nam się spotkać na „Czystym Country” za rok.

A co w Wolsztynie wydarzy się za rok? Zachowamy plany i pomysły w tajemnicy, dopóki nie znajdą się na plakacie festiwalu „Czyste Country 2011”, aczkolwiek uchylając jej rąbka możemy powiedzieć, że są bogate, międzynarodowe i skrywają niespodzianki. Jedno na dziś możemy Wam zagwarantować: „Czyste Country” w Wolsztynie jako impreza cykliczna stało się faktem, a tegoroczna pierwsza edycja, niczym „Piękna Helena”, duma wolsztyńskiej parowozowni, ruszyła do przodu ciągnąc za sobą wyładowane muzyką country wagony kolejnych edycji.

Wolsztyn od zawsze jechał pełną parą – teraz w Wolsztynie pełną parą jedzie także „Czyste Country”.

Do zobaczenia za rok!

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, sierpień 2010

 

 
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn © 2010 - 2018. www.country.wolsztyn.pl. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.country.wolsztyn.pl)

stat4u