on line: 1
Organizatorzy
Burmistrz Wolsztyna
wolsztyn


wdk


ligma

ligma

logo lonstarmyspace  facebook  

transmisja

mediaXI FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" EDYCJA SPECJALNA

7 - 8 SIERPNIA 2020 !!!

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW:

Drodzy Wolsztynofani! Wiemy, że z niecierpliwością i nadzieją czekacie na ostateczną informację o tym, czy XI Festiwal CZYSTE COUNTRY się odbędzie. Przesunęliśmy „deadline” tego komunikatu o jeden dzień, w nadziei, że ostatnia zmiana rozporządzeń i wytycznych GIS dla organizatorów imprez, która tak naprawdę pozwala na produkcję wydarzeń kulturalnych plenerze w niemal całkowicie NORMALNYM trybie, zachowując jedynie podstawowe ograniczenia sanitarne, spowoduje także zmianę podejścia Sanepidu wolsztyńskiego. Niestety.

Wiemy, że wielu z Was zarezerwowało pobyty, wzięło urlopy, zainwestowało swoje środki i ułożyło życiowe plany pod kątem weekendu z Czystym Country. Dlatego nie zwlekamy dłużej.

Z ciężkim sercem i nieukrywanym rozgoryczeniem ostatecznie i oficjalnie informujemy, że Festiwal Czyste Country 2020 zostaje ODWOŁANY. Zwlekaliśmy z tą decyzją do ostatniej chwili, bo jeszcze dwa tygodnie temu nic nie wskazywało na taki obrót spraw, wolsztyński samorząd i dyrekcja Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego nie zgłaszali obaw, a wręcz przeciwnie. Otrzymaliśmy pozytywną rekomendację Sanepidu i obietnicę wsparcia infrastruktury festiwalowej ze strony Samorządu.

Nie wiemy co realnie wpłynęło na zmianę tej decyzji po stronie Sanepidu. Oficjalnie powodem jest „obawa o bezpieczeństwo i zagrożenie ogniskiem zarażeń Covid-19”. Nie wiemy na czym te obawy się opierają, bo na pewno nie na wytycznych GIS i MKiDN, na podstawie których zgodnie z prawem od kilku tygodni w całym kraju odbywają się duże, dużo większe niż nasz Festiwal imprezy masowe.

Od strony produkcyjnej zapewniamy, że byliśmy i jesteśmy w pełni przygotowani na spełnienie tych wytycznych, na zachowanie najwyższej staranności w ich realizacji, a osoby decyzyjne w wolsztyńskim Sanepidzie mają tego pełną świadomość. Niestety w tym przypadku zwyciężyła postawa „ jak nic nie robisz, to nic nie ryzykujesz”.

My, Wy oraz duża grupa wolsztyńskich przedsiębiorców, hotelarzy i restauratorów padliśmy ofiarą strachu, niewiedzy i braku wyobraźni ekonomiczno-społecznej kilku ceniących sobie święty spokój urzędników instytucji sanitarnej, której opinia w obliczu naszych  zgodnych z prawem działań w ogóle powinna być drugorzędna. Więcej o detalach tej batalii o Czyste Country 2020 w wywiadzie z Waldkiem Ligmą na portalu myregion.pl oraz we wczorajszej audycji Country Club w Radio Warszawa.

Za walkę „ramię w ramię” razem z nami o tegoroczny Festiwal dziękujemy:

Wszystkim ARTYSTOM,  którzy błyskawicznie zdecydowali, że chcą dla Was wystąpić bez względu na warunki, bo dla nich „Czyste Country w Wolsztynie” znaczy bardzo wiele.

Wszystkim wolsztyńskim przedsiębiorcom, hotelom, restauracjom i samorządowcom. W tym miejscu specjalne podziękowania dla Motel MONTANA za zrozumienie sytuacji i bliskie partnerstwo biznesowe.

A na koniec z całego serca DZIĘKUJEMY WAM, że pomimo skromniejszego niż zwykle programu i pomimo „pandemicznej Edycji Specjalnej” dodatkowo obciążonej kosztami uczestnictwa, chcieliście z nami być jak co roku. Mamy więc nadzieję, że JAK CO ROKU nie zabraknie Was w Wolsztynie za rok.

Czekamy na Was i do zobaczenia na CZYSTYM COUNTRY 2021!

Waldemar Ligma & Magda „Wilczyca”
Wolsztyn, 28 lipca 2020

REGULAMIN SANITARNY

Prosimy wszystkich Uczestników o zapoznanie się z poniższym regulaminem sanitarnym festiwalu.

INFORMACJE I WYTYCZNE BEZPIECZEŃSTWA DLA UCZESTNIKÓW XI FESTIWALU "CZYSTE COUNTRY" 2020 EDYCJA SPECJALNA w związku z zapobieganiem epidemii Covid-19 i stosowaniem wymagań wzmożonego reżimu sanitarnego

(Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U. 2020 poz. 1066)

 1. Organizatorzy Festiwalu "CZYSTE COUNTRY" monitorują i na bieżąco dostosowują wymogi sanitarne do aktualnych wytycznych GIS, MKDiN oraz Rozporządzeń Rady Ministrów. Wytyczne dla Festiwalu Czyste Country obowiązują od dnia 17.07.2020 i są dostępne TUTAJ
 2. Przed wejściem na imprezę Uczestnik jest zobowiązany:
 • zdezynfekować ręce
 • złożyć podpisane oświadczenie o stanie zdrowia w związku z potencjalnym zakażeniem wirusem SARS Cov-2. Dane zawarte w oświadczeniu będą wykorzystywane jedynie w przypadku konieczności kontaktu z uczestnikiem przez SANEPID w razie wystąpienia zagrożenia zarażeniem, a jeśli taka potrzeba nie wystąpi, oświadczenia zostaną zniszczone po upływie 14 dni. Oświadczenie jest załączone każdorazowo do potwierdzenia udziału, można je także ściągnąć TUTAJ
 1. Dezynfekcja rąk obowiązuje:
 • przed wejściem na imprezę
 • na stoisku festiwalowym
 • na wszystkich stoiskach handlowych i gastronomicznych
 1. Obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązuje:
 • podczas wchodzenia na imprezę (kolejka)
 • w strefie handlowej (stoiska, kolejki, alejki handlowe)
 • podczas zakupów na stoisku festiwalowym
 • w strefie widowni podczas koncertów, jeżeli dystans pomiędzy uczestnikami jest mniejszy niż 1,5 metra (poza wyjątkami określonymi w rozporządzeniu jak wyżej)

Z naszej strony doradzamy Uczestnikom zaopatrzenie się w przyłbice ochronne, które pozwalają na swobodne oddychanie i kontakty z innymi osobami oraz swobodne przemieszczanie się po terenie festiwalu bez konieczności stosowania dodatkowej ochrony. Doradzamy także, aby Uczestnik posiadał swój "kieszonkowy" płyn/żel do dezynfekcji rąk i stosował go tak często jak to możliwe i za każdym razem po kontakcie z przedmiotami nie należącymi do niego.

 1. Uczestnicy mogą zaopatrzyć się w darmowe jednorazowe maseczki ochronne na stoisku festiwalowym
 2. Uczestnik zobowiązany jest do zastosowania się do wytycznych organizatorów, ochrony i osób funkcyjnych i zamieszczonych na terenie imprezy informacji wizualnych, w szczególności w zakresie przestrzegania wyznaczonych stref bezpieczeństwa i w/w regulacji sanitarnych.
 3. W strefie gastronomicznej obowiązują zasady sanitarne dla restauracji i branży gastronomicznej.
 4. Dezynfekcja toalet, klamek i powierzchni użyteczności zbiorowej odbywa się min 1 x na godzinę.
 5. W imprezie nie mogą uczestniczyć osoby z podwyższoną powyżej 37 stopni C temperaturą ciała, osoby chore na COVID-19, zakażone SARS-CoV-2, przebywające na kwarantannie, i izolacj. Biorąc udział w Festiwalu, Uczestnik potwierdza, że jest świadomy niniejszych regulacji

"ODZNAKA UCZESTNIKA" I ZAPROSZENIA NA FESTIWAL

Warunkiem uczestnictwa w XI Festiwalu CZYSTE COUNTRY 2020 - Edycja Specjalna jest posiadanie "Odznaki Uczestnika".

Zakup Odznaki Uczestnika jest premiowany indywidualnym Zaproszeniem do udziału w XI Festiwalu Czyste Country 2020 zawierającym kod QR indywidualnie przypisany do Uczestnika i dnia koncertowego.

Zaproszenia z indywidualnym kodem QR otrzymasz e-mailem. Odznakę Uczestnika odbierzesz osobiście w Wolsztynie po okazaniu zaproszenia.

Cena zakupu Odznaki Uczestnika wraz z kompletem Zaproszeń na oba dni XI Festiwalu CZYSTE COUNTRY wynosi 60 złotych.

Jeśli chcesz otrzymać Zaproszenie do udziału tylko na 1 wybrany dzień - zaznacz to w mailu rezerwacyjnym i zostanie to ujęte podczas generowania linka płatności.

ZASADY REZERWACJI:

Wyślij następujący e-mail na adres: czystecountry@gmail.com: 

Temat: Odznaka Uczestnika - Czyste Country 2020

Treść:

Imię i nazwisko osoby dokonującej rezerwacji (płatnika)
Imiona i nazwiska oraz adresy e-mail osób w imieniu których dokonujesz zakupu (jeśli dotyczy)
Numer telefonu kontaktowego
Informację o potrzebie otrzymania faktury (jeśli dotyczy) i dane do faktury.

 • W odpowiedzi otrzymasz e-mail z potwierdzeniem odbioru Twojej rezrwacji i linkiem do płatności
 • Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz:
 • e-mail z potwierdzeniem dokonania zakupu Odznaki Uczestnika z Zaproszeniem na Festiwal Czyste Country 2020 oraz informacjami organizacyjnymi i regulaminem sanitarnym
 • automatycznie wygenerowane DWA e-maile z indywidualnym Zaproszeniem na Festiwal Czyste Country 2020 (dla każdego dnia koncertowego oddzielnie)
 • Opłata za Odznakę Uczestnika nie podlega zwrotowi. Jeśli nie będziesz w stanie odebrać jej osobiście podczas Festiwalu, po jego zakończeniu wyślemy ją do Ciebie na podany adres
WAŻNE! (dotyczy zamówień na więcej niż 1 szt. ODZNAKI UCZESTNIKA)

Dokonując zakupu Odznaki Uczestnika premiowanej Zaproszeniem na Festiwal Czyste Country 2020 w imieniu kilku osób (zbiorczo np. dla rodziny, znajomych), pamiętaj o podaniu imion, nazwisk i adresów e-mail dla każdego z uczestników oddzielnie, w imieniu których dokonujesz zakupu.

NIE MA MOŻLIWOŚCI WYGENEROWANIA JEDNEGO ZBIORCZEGO ZAPROSZENIA Z KODEM QR DLA WIĘKSZEJ LICZBY UCZESTNIKÓW!

KAŻDE ZAPROSZENIE JEST INDYWIDUALNIE PRZYPISANE DO JEDNEJ OSOBY NA PODSTAWIE ADRESU E-MAIL I DANYCH OSOBOWYCH!

Rezerwacja uczestnictwa jest konieczna ponieważ podczas Festiwalu obowiązują zasady reżimu sanitarnego wg aktualizowanych na bieżąco Rozporządzeń Rady Ministrów sprawie ustanowienie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Covid-19 oraz wytycznych GIS dotyczących organizacji imprez kulturalnych i wydarzeń sportowych w czasie epidemii wirusa Sars Cov-2.

Z konieczności posiadania Odznaki Uczestnictwa zwolnione są dzieci do lat 8 przebywające na festiwalu pod opieką rodziców/opiekunów oraz osoby dotknięte znaczną niepełnosprawnością ruchową (poruszające się na wózkach inwalidzkich i/lub wymagające obecności opiekuna).

 

Administratorem danych osobowych oraz niekomercyjnym operatorem rezerwacji uczestnictwa jest Festiwal "CZYSTE COUNTRY" w Wolsztynie.Operatorem płatności jest spółka  CashBill S.A.. ul. Sobieskiego 2. 40-082 Katowice
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki

XI FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - EDYCJA SPECJALNA

Drodzy Wolsztynofani! Wiemy, że czekacie z niecierpliwością na bieżące i wiążące informacje.

Nie publikujemy ich za często, aby nie wprowadzać Was w błąd bo nadal pojawiają się zmiany, ale zapewniamy, że cały czas pracujemy i kolejne decyzje organizacyjne zapadają, choć ze względu na wyjątkowe okoliczności epidemiczne, zapadają wolniej niż zwykle. Ale teraz już przyspieszamy! 

Oto najnowsze informacje:


✏️ od najbliższego poniedziałku 29.06. rozpoczniemy przyjmowanie rezerwacji: równolegle noclegowych na terenie kompleksu Montana oraz uczestnictwa w festiwalu. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem narzędzi online do tego celu.


✏️ rezerwacje noclegowe oraz dystrybucja "certyfikatów uczestnictwa" (które ze względu na status prawny festiwalu w naszym przypadku zastąpią tradycyjne bilety wstępu) będą odbywać się poprzez stronę festiwalu. Szczegółowe linki i zasady rezerwacji podamy w najbliższy piątek w godzinach wieczornych


✏️ poza CERTYFIKATEM UCZESTNICTWA, każdy nabywca otrzyma zbiór regulacji dotyczących obowiązujących na festiwalu zasad sanitarno-higienicznych, oraz wymaganą obecnymi przepisami ankietę edpidemiologiczną, którą trzeba będzie wydrukować, wypełnić i złożyć na miejscu przed wejściem na festiwal

A na początek prezentujemy pierwszych kilku Artystów - przyjaciół festiwalu, którzy na naszej Edycji Specjalnej wystąpią. Będą to:

LONSTAR z zespołem
COLORADO BAND
BOX CANYON

To oczywiście nie wszyscy! Więcej o programie już za chwilę!

Informacja dodatkowa dla właścicieli stoisk handlowych: firmy zainteresowane współpracą z "Czystym Country" w tym roku prosimy o kontakt z p. Waldemarem Ligmą, tel 501 666 150.

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, 22 czerwiec 2020


X URODZINOWY FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY"!

Trudno w to uwierzyć, ale TAK! Festiwal "CZYSTE COUNTRY" ma już 10 LAT!!!

W tym urodzinowym roku spotkamy się z kilkoma Artystami, którzy w ciągu 10 ostatnich lat podobali się Wolsztynofanom najbardziej. Było ich wielu, o wielu więcej niż można zmieścić w jednym programie. Ale i tak mamy nadzieję, że tegoroczny program przywiedzie najlepsze festiwalowe wspomnienia, a przede wszystkim dostarczy nowych - równie dobrych!
Rozpoczynamy tradycyjnie w Parku Miejskim nad Jeziorem Wolsztyńśkim w PIĄTEK 9 sierpnia koncertem p/t "PERON WOLSZTYN".
Już od godziny 19:00 na parkowej scenie muzyka i taniec, a wokół sceny do korzystania z gastronomii i do zakupów zapraszają nasi partnerzy i nasze festiwalowe stoisko.
Tradycyjne warsztaty taneczne, pokaz oraz konkurs line dance w tym roku poprowadzi dla was grupa STREFA COUNTRY. Jak zwykle do wygrania atrakcyjne nagrody!
Do tańca i słuchania "na rozgrzewkę"przed głównymi atrakcjami festiwalu zaprasza zespół WHEELS OF STEEL, który w tym roku z dużym sukcesem promuje swoją nową płytę "Pieszy". Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim piosenki z tego albumu, a płyta oczywiście będzie dostępna na naszym stoisku festiwalowym.


Od soboty ponownie nad Jeziorem Wolsztyńskim zapanują ulubieńcy publiczności z Polski i Europy Zachodniej oraz USA.
Dzięki współpracy z "Pickin & Slidin' Prod" w Wolsztynie na WYŁĄCZNYM KONCERCIE W POLSCE, specjalnie na 10 Urodziny Festiwalu wraca do nas gwiazda z Nashville, USA: BUDDY JEWELL. Miliony sprzedanych płyt, kilka hitów na #1 miejscu Bilboardu, jeden z najpopularniejszych niezależnych artystów country na świecie. Autor ponadczasowych hitów "Help Pour Out The Rain", "Sweet Southern Comfort" i wielu innych.
BUDDY JEWELL w Wolsztynie wystąpi z towarzyszeniem międzynarodowej grupy EU Band

Kolejny Artysta, którego koncerty publiczność wspomina najmilej, to przyjaciele festiwalu zza Odry, czyli niemiecka supergrupa TEXAS HEAT . Na przestrzeni ostatnich lat skład zespołu zmienił się, do lidera Barndta Wolfa dołączyła fenomenalna wokalistka Elssa, band złapał nowy wiatr w żagle i jest obecnie uznawany za najlepszy i najbardziej stylowy zespół country w Niemczech. Przyjadą świętować z nami 10 Urodziny z nową płyą, z nowym repertuarem, ale z tą samą znaną Wam pozytywną energią i miłością do muzyki country.

Kolejne atrakcje to koncerty Artystów, którzy zawsze byli związani z naszym festiwalem: MICHAEL LONSTAR, Polska Legenda Country, kontynuuje serię koncertową "41 LAT MARZEŃ I COUNTROWERSJI" zabierając nas w podróż przez 41 lat swoich przebojów - znanych i lubianych w nowych aranżacjach oraz całkiem nowych, tradycyjnie w tym roku także HONKY TONK BROTHERS, ktorzy są z nami od pierwszego dźwęku na festiwalowej scenie w 2010 roku, a tym razem zakończą swoim koncertem urodzinową edycję festiwalu, a z kolei na zakończenie sobotniego wieczoru bawimy się przy muzyce COLORADO BAND, zespołu który wspóltworzył z nami kilka najważniejszych wydarzeń w historii "CZYSTEGO COUNTRY".

Ponownie na wolsztyńskiej scenie pojawi się TEREN C, z którym w tym roku wspólnie gramy w "SyMfonii Serc" pod patronatem Polskiego Towarystwa Stwardnienia Rozsianego.

Oprawę taneczną festiwalu zapewni po raz kolejny najlepszy obecnie polski zespół taneczny STREFA COUNTRY z nowym programem, a w ramach urodzinowych wspomnień w niedzielę widowisko taneczne przypomni grupa DANCING RIDERS.

Ale to nie wszystko! Będą także nowości!

Po raz pierwszy na "CZYSTYM COUNTRY" pojawią się Artyści z Polski i zagranicy, o których napiszemy już wkrótce. Prace nad programem trwają nadal, a kompletny program opublikujemy już za kilka dni.

Wszelkie aktualne informacje programowe znajdziecie TUTAJ

Drodzy fani! Miejsca w wolsztyńskich hotelach już się kończą! Nie zwlekajcie więc z planowaniem tego sierpniowego weekendu i DO ZOBACZENIA W WOLSZTYNIE !

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, kwiecień/maj 2019

 

 

 

 
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn © 2010 - 2021. www.country.wolsztyn.pl. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.country.wolsztyn.pl)

stat4u