on line: 1
Organizatorzy
Burmistrz Wolsztyna
wolsztyn


wdk


ligma

ligma

logo lonstarmyspace  facebook  

transmisja

mediaprzejdź do nowej strony: https://festiwalczystecountry.pl/

UWAGA! NOWA STRONA FESTIWALU!


Zmieniamy się! Ale, spokojnie, to nadal my, nasz wolsztyński parowóz pędzący do Parku i ten sam nasz Festiwal. Tyle, że po drobnym "liftingu" i z nowym adresem.

Zakończyliśmy budowę nowej strony festiwalu i od tej chwili jest to jedyna oficjalna i aktualizowana na bieżąco strona www Festiwalu CZYSTE COUNTRY w Wolsztynie, pod łatwym do zapamiętania adresem: https://festiwalczystecountry.pl/

Dotyczczasowa strona nie będzie już aktualizowana, ale przez jakiś czas zostanie jeszcze w sieci jako strona archiwalna.

Zapraszamy do naszego nowego domu! 

 

 

! INFORMACJE ARCHIWALNE !

 

 

XI FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - RESTART!

Wracamy! Po ubiegłorocznym pandemicznym zamęcie, w tym roku finalnie ogłaszamy RESTART Festiwalu "Czyste Country" ! Od 6 do 8 sierpnia 2021 muzyka country w Polsce przybierze kolory zachodzącego słońca nad Jeziorem Wolsztyńskim, a Park Miejski już po raz jedenasty ponownie rozbrzmiewać będzie Waszymi ulubionymi dźwiękami w wykonaniu festiwalowych Artystów. Program tegorocznego Festiwalu znajdziecie klikając w PROGRAM, lub w link tytułowy na górze strony.

Istniejące nadal ograniczenia i przepisy związane z pandemią w oczywisty sposób wymuszają na nas określone działania lub ograniczają inne. Jednym z takich ograniczeń jest to, że Festiwal był i jest MIĘDZYNARODOWY, jednak w tym roku nie będziemy gościć Artystów z USA, bo "logistyka pandemiczna" w zakresie transatlantyckim póki co jest jeszcze nie do pokonania, zarówno od strony restrykcji granicznych, jak i ryzyka budżetowego. Nie znaczy to jednak, iż z nasi Artyści zza oceanu nie będą na Festiwalu obecni w ogóle. Mamy dla Was dodatkową atrakcję na piątkowy wieczór, która przypomni nam wszystkich headlinerów poprzednich festiwali.

A my z radością witamy tegorocznych gości spoza Polski, ulubieńców Wolsztynofanów: legendarnego ALLANA MIKUŠKA ze Słowacji i porywającą KLARĘ z zespołem BLUEGROUND z Czech.

W zakresie wynikających z przepisów wymagań podwyższonego reżimu sanitarnego, odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania są następujące:

 • na Festiwalu obowiązuje "Regulamin Sanitarny", wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z jego treścią (publikujemy go poniżej, oraz w wersji do ściągnięcia TUTAJ). Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne ze znajomością Regulaminu.
 • w strefie gastronomicznej obowiązują takie same zasady jak w barach i restauracjach w całym kraju
 • Festiwal "Czyste Country" ma charakter ogólnodostępnych koncertów na terenie publicznego terenu rekreacyjnego w przestrzeni miejskiej, tj. na terenie Parku Miejskiego. W związku z tym, oraz ze względu na brak uprawnień do przetwarzania wrażliwych danych osobowych, weryfikacja tzw. "paszportów covidowych" nie będzie prowadzona przez organizatorów, przy czym osoby niezaszczepione dla własnego bezpieczeństwa będą proszone o dobrowolne wypełnienie i pozostawienie na stoisku festiwalowym powszechnie stosowanych "Oświadczeń covidowych". Szczegóły tego zagadnienia znajdziecie w Regulaminie.

Zapraszamy na nasze oficjalne profile na Facebooku i Instagramie, gdzie regularnie publikujemy wszystkie newsy festiwalowe i artystyczne oraz do kontaktu z nami w razie pytań i z niecierpliwością oczekujemy na Was w Parku Miejskim w Wolsztynie od 6 sierpnia. Do zobaczenia wkrótce!

Waldemar Ligma & Magda „Wilczyca”
Wolsztyn, 01 lipca 2021

REGULAMIN SANITARNY 2021

Prosimy wszystkich Uczestników o zapoznanie się z poniższym regulaminem sanitarnym festiwalu.

INFORMACJE I WYTYCZNE BEZPIECZEŃSTWA DLA UCZESTNIKÓW

XI FESTIWALU "CZYSTE COUNTRY" 2021

 w związku z zapobieganiem epidemii Covid-19 i stosowaniem wymagań wzmożonego reżimu sanitarnego

(Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U. 2021 poz. 1145)

 1. Organizatorzy Festiwalu "CZYSTE COUNTRY" monitorują i na bieżąco dostosowują wymogi sanitarne do aktualnych wytycznych GIS, MKDiN oraz Rozporządzeń Rady Ministrów. Wytyczne dla Festiwalu Czyste Country obowiązują od dnia 25.06.2021 do 31.08.2021 i są dostępne TUTAJ
 2. Festiwal "Czyste Country" ma charakter ogólnodostępnych koncertów na terenie publicznego terenu rekreacyjnego Parku Miejskiego. W związku z tym, oraz ze względu na brak uprawnień do przetwarzania wrażliwych danych osobowych, weryfikacja tzw. "paszportów covidowych" nie będzie prowadzona przez organizatorów.
 3. Do weryfikacji „paszportów covidowych” uprawnieni są jedynie zidentyfikowani funkcjonariusze policji na służbie, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz inspektorzy Sanepidu w asyście funkcjonariusza policji.
 4. Osoby zaszczepione przeciwko Covid-19, ozdrowieńcy oraz osoby przebywające w Parku Miejskim w celach rekreacyjnych i turystycznych nie są wliczane do limitu publiczności określonego w rozporządzeniu j/w.
 5. Osoby niezaszczepione proszone są o wypełnienie i pozostawienie na stoisku festiwalowym oświadczenia o stanie zdrowia w związku z potencjalnym zakażeniem wirusem SARS Cov-2. Dane zawarte w oświadczeniu będą wykorzystywane jedynie w przypadku konieczności kontaktu z uczestnikiem przez SANEPID w razie wystąpienia zagrożenia, a jeśli taka potrzeba nie wystąpi, oświadczenia zostaną zniszczone po upływie 14 dni. Oświadczenie można wypełnić na miejscu na stoisku festiwalowym lub ściągnąć TUTAJ i wypełnić przed przyjściem do Parku.
 6. Dezynfekcja rąk zalecana jest: przed wejściem do Parku Miejskiego, przed zakupami na stoisku festiwalowym,przed zakupami na wszystkich stoiskach handlowych i gastronomicznych
 7. Obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązuje jeżeli dystans pomiędzy osobami jest mniejszy niż 1,5 metra (poza wyjątkami określonymi w rozporządzeniu jak wyżej) oraz w strefie handlowej wg wytycznych dla handlu i usług.
 8. W strefie gastronomicznej obowiązują zasady sanitarne dla restauracji i branży gastronomicznej.
 9. Uczestnicy mogą zaopatrzyć się w darmowe jednorazowe maseczki ochronne na stoisku festiwalowym
 10. Uczestnik zobowiązany jest do zastosowania się do wytycznych organizatorów, ochrony i osób funkcyjnych i zamieszczonych na terenie imprezy informacji wizualnych, w szczególności w zakresie przestrzegania wyznaczonych stref bezpieczeństwa i w/w regulacji sanitarnych.
 11. W imprezie nie mogą uczestniczyć osoby z podwyższoną powyżej 37 stopni C temperaturą ciała, osoby chore na COVID-19, zakażone SARS-CoV-2, przebywające na kwarantannie i w izolacji.
 12. Biorąc udział w Festiwalu, Uczestnik potwierdza, że jest świadomy niniejszych regulacji

 Wolsztyn, 01 lipca 2021

 

X URODZINOWY FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" 2019!

Trudno w to uwierzyć, ale TAK! Festiwal "CZYSTE COUNTRY" ma już 10 LAT!!!

W tym urodzinowym roku spotkamy się z kilkoma Artystami, którzy w ciągu 10 ostatnich lat podobali się Wolsztynofanom najbardziej. Było ich wielu, o wielu więcej niż można zmieścić w jednym programie. Ale i tak mamy nadzieję, że tegoroczny program przywiedzie najlepsze festiwalowe wspomnienia, a przede wszystkim dostarczy nowych - równie dobrych!
Rozpoczynamy tradycyjnie w Parku Miejskim nad Jeziorem Wolsztyńśkim w PIĄTEK 9 sierpnia koncertem p/t "PERON WOLSZTYN".
Już od godziny 19:00 na parkowej scenie muzyka i taniec, a wokół sceny do korzystania z gastronomii i do zakupów zapraszają nasi partnerzy i nasze festiwalowe stoisko.
Tradycyjne warsztaty taneczne, pokaz oraz konkurs line dance w tym roku poprowadzi dla was grupa STREFA COUNTRY. Jak zwykle do wygrania atrakcyjne nagrody!
Do tańca i słuchania "na rozgrzewkę"przed głównymi atrakcjami festiwalu zaprasza zespół WHEELS OF STEEL, który w tym roku z dużym sukcesem promuje swoją nową płytę "Pieszy". Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim piosenki z tego albumu, a płyta oczywiście będzie dostępna na naszym stoisku festiwalowym.


Od soboty ponownie nad Jeziorem Wolsztyńskim zapanują ulubieńcy publiczności z Polski i Europy Zachodniej oraz USA.
Dzięki współpracy z "Pickin & Slidin' Prod" w Wolsztynie na WYŁĄCZNYM KONCERCIE W POLSCE, specjalnie na 10 Urodziny Festiwalu wraca do nas gwiazda z Nashville, USA: BUDDY JEWELL. Miliony sprzedanych płyt, kilka hitów na #1 miejscu Bilboardu, jeden z najpopularniejszych niezależnych artystów country na świecie. Autor ponadczasowych hitów "Help Pour Out The Rain", "Sweet Southern Comfort" i wielu innych.
BUDDY JEWELL w Wolsztynie wystąpi z towarzyszeniem międzynarodowej grupy EU Band

Kolejny Artysta, którego koncerty publiczność wspomina najmilej, to przyjaciele festiwalu zza Odry, czyli niemiecka supergrupa TEXAS HEAT . Na przestrzeni ostatnich lat skład zespołu zmienił się, do lidera Barndta Wolfa dołączyła fenomenalna wokalistka Elssa, band złapał nowy wiatr w żagle i jest obecnie uznawany za najlepszy i najbardziej stylowy zespół country w Niemczech. Przyjadą świętować z nami 10 Urodziny z nową płyą, z nowym repertuarem, ale z tą samą znaną Wam pozytywną energią i miłością do muzyki country.

Kolejne atrakcje to koncerty Artystów, którzy zawsze byli związani z naszym festiwalem: MICHAEL LONSTAR, Polska Legenda Country, kontynuuje serię koncertową "41 LAT MARZEŃ I COUNTROWERSJI" zabierając nas w podróż przez 41 lat swoich przebojów - znanych i lubianych w nowych aranżacjach oraz całkiem nowych, tradycyjnie w tym roku także HONKY TONK BROTHERS, ktorzy są z nami od pierwszego dźwęku na festiwalowej scenie w 2010 roku, a tym razem zakończą swoim koncertem urodzinową edycję festiwalu, a z kolei na zakończenie sobotniego wieczoru bawimy się przy muzyce COLORADO BAND, zespołu który wspóltworzył z nami kilka najważniejszych wydarzeń w historii "CZYSTEGO COUNTRY".

Ponownie na wolsztyńskiej scenie pojawi się TEREN C, z którym w tym roku wspólnie gramy w "SyMfonii Serc" pod patronatem Polskiego Towarystwa Stwardnienia Rozsianego.

Oprawę taneczną festiwalu zapewni po raz kolejny najlepszy obecnie polski zespół taneczny STREFA COUNTRY z nowym programem, a w ramach urodzinowych wspomnień w niedzielę widowisko taneczne przypomni grupa DANCING RIDERS.

Ale to nie wszystko! Będą także nowości!

Po raz pierwszy na "CZYSTYM COUNTRY" pojawią się Artyści z Polski i zagranicy, o których napiszemy już wkrótce. Prace nad programem trwają nadal, a kompletny program opublikujemy już za kilka dni.

Wszelkie aktualne informacje programowe znajdziecie TUTAJ

Drodzy fani! Miejsca w wolsztyńskich hotelach już się kończą! Nie zwlekajcie więc z planowaniem tego sierpniowego weekendu i DO ZOBACZENIA W WOLSZTYNIE !

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, kwiecień/maj 2019
 
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn © 2010 - 2024. www.country.wolsztyn.pl. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.country.wolsztyn.pl)

stat4u