on line: 1
Organizatorzy
Burmistrz Wolsztyna
wolsztyn


wdk


ligma

ligma

logo lonstarmyspace  facebook  

transmisja

mediaprzejdź do nowej strony: https://festiwalczystecountry.pl/

! INFORMACJE ARCHIWALNE !

 

 

PRODUCENT

Waldemar Ligma

Najczęściej dużą rolę w naszym życiu odgrywaja przypadki. Tym razem było inaczej. Tutaj urzeczywistniają się marzenia. Jeszcze w dawnych czasach PRL, kiedy kultura zachodu była czymś złym i wrogim, usłyszałem pierwsze takty muzyki country. W tamtych czasach kiedy wszyscy słuchali nowej fali rodzimego rocka, dużą odwagą było deklarowanie countrowej duszy.
Potem usłyszałem pierwsze nagrania LONSTARA i tak już pozostało.
Country pojawiało się coraz szerzej w mediach....choc cały czas zbyt mało.
Gdzieś jednak w głowie tkwiły marzenia o dużej imprezie country w mieście, z którym jestem związany od narodzin. Szczerze zazdrościłem organizatorom Pikniku w Mragowie tego jedynego weekendu z muzyką country.

W zasadzie dlaczego zazdrościć - pomyślałem - lepiej zorganizować podobną imprezę, lecz z doborową obsadą i to w Wolsztynie. Poznałem Lonstara, Magdę "Wilczycę”...

I TAK POWSTAŁ FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" W WOLSZTYNIE

BURMISTRZ MIASTA WOLSZTYNA
Wojciech Lis

Szanowni Państwo!

Koncerty Country, które w 2010 roku po raz pierwszy odbyły się w naszym mieście z pewnością były bardzo udanym przedsięwzięciem i pięknie rozsławiły Wolsztyn. To jedyna tego typu impreza w całej Wielkopolsce, która przyciąga tak liczną rzeszę artystów – znanych w całej Polsce, a co za tym idzie fanów tej muzyki

Myślę więc, że nie tylko coroczna parada parowozów będzie kojarzyła się wszystkim gościom i turystom z naszym miastem, ale także i ten festiwal wpisał się na stałe w coroczny kalendarz wolsztyńskich imprez kulturalnych.
Warto odwiedzić Wolsztyn w tych dniach.

Serdecznie zapraszam!

DYREKTOR ARTYSTYCZNY

Lonstar

Po moich dwóch pierwszych koncertach zapamiętałem Wolsztyn dzięki dwóm rzeczom kojarzonym z Ameryką. To stare parowozy, przywodzące na myśl sceny z westernu i eskortująca mnie kawalkada motocyklistów, kultywujących romantyczną ideę wolnej drogi.

Był jeszcze trzeci element - czynnik ludzki: grupa życzliwych pasjonatów a zarazem konkretnie, konstruktywnie myślących ludzi.

Poznałem Waldka Ligmę - ducha sprawczego i siłę napędową tej grupy. To dobrze, że producentem wydarzenia muzycznego jest muzyk. Waldek jest muzykiem. Specyfikę (i trudy) festiwalowej produkcji zna z własnego doświadczenia. A do tego - i to jest najważniejsze - wie "co to jest to country".

Hasło "CZYSTE COUNTRY" zostało entuzjastycznie podchwycone przez pana Burmistrza i przez fanów, bo zawiera w sobie dwa znaczenia: czystość ekologiczną tej krainy i czystość stylistyczną muzyki.

W dobie źle pojętej komercjalizacji i często niezrozumienia istoty country, chcemy pokazać prawdziwą wartość i urok tej muzyki, do tego w świetnej wolsztyńskiej scenerii.

Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn © 2010 - 2024. www.country.wolsztyn.pl. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.country.wolsztyn.pl)

stat4u